В Туреччині без All inclusive, але з посмішкою, вірою в свої сили та сподіванням повернутися ще…

Про тимчасове працевлаштування наших студентів у туристичних компаніях Туреччини ми могли чути від самих компаній, які приїжджали з інфозустрічами, та з фрагментарних розповідей самих студентів, які там вже побували.

29 грудня в аудиторії 142 відбулась презентація підсумків тимчасового працевлаштування влітку 2019 р.

Цього року  за організаційного супроводу деканату гуманітарно-економічного факультету, кафедри менеджменту та адміністрування та особисто Казачковської Галини Володимирівни 22 студенти поїхали спробувати себе в якості трансферних, отельних та екскурсійних гідів на відомих курортах Туреччини в Анталії, Бєлеку, …… .

Звітувалися студентки 3 курсу  та студент 2 курсу спеціальності 073 Менеджмент гуманітарно-економічного факультету  Аня Заіка, Мєлана Жуліна, Софія Чухно, Віталій Козорог, студенти 3 курсу спеціальності 053 Психологія факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Карина Сула, Микита Кузьменко, студентка 3 курсу спеціальності 014 Середня освіта факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Маргарита Закора, . студент 4 курсу спеціальності 017 Фізичне виховання факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини Даніїл Погребняк, студентка 3 курсу спеціальності 061 Журналістика факультету філології та соціальних комунікацій Валерія Чорна.

Це було ціле театралізоване дійство, яке дале змогу нам, глядачам, побачити Туреччину очима студентів, сприйняти її крізь призму їхніх почуттів, думок, іноді, навіть, з допомогою їхнього «внутрішнього голосу», почути який студенти дозволили й нам.

В аеропорту, на трансфері, під час екскурсії, в готелі – відповідальні, зосереджені, стурбовані, розгублені всередині, але завжди – з посмішкою  та гарною мовою, чемні та витримані – такими ми їх побачили у різних життєвих ситуаціях, вміло та з душею розіграних під час вистави.

Для наших студентів ця робота дійсно перетворилася на, як вони кажуть самі, «маленьке життя – в Туреччині, без All inclusive»:

«Ми вам показали тільки невелику частину нашої роботи. Ви побачили складних туристів, кайдирму, безсонні ночі, години очікування туристів. Але попри всі складнощі на нашому шляху це літо було найнезабутнішим у моєму житті і в житті кожного з нас, адже ми знайшли нових друзів з різних куточків нашої планети, ми отримали колосальний досвід, отримали знання. І я хочу подякувати своїм колегам ,з якими я була в Туреччині, Університету, керівництву, яке підтримує та дає таку можливість».

«Якщо хтось має сумніви, чи їхати закордон, послухайте мене. Оскільки я також дуже сумнівалася але переборола себе завдяки своїм друзям, які вже мали досвід роботи в туристичних компаніях Туреччини… Сподіваюся, що сьогодні наша презентація стане поштовхом для когось спробувати себе в якості трансферного гіда, наприклад».

«…Було працювати складно. Я говорила, що ніколи більше не поїду сюди. Все, я здійснила свою мрію і на цьому ставлю крапку. Але зараз зрозумівши, що я побувала зовсім в іншому світі , в якому знайшла нову себе, хочу повернутися туди або залишитись тут і відкрити в собі щось нове. Але, моя рекомендація для вас, станьте цим гідом і доведіть собі, що ви можете багато чого в цьому житті. Все залежить тільки від вас».

Дякуємо Вам, дорогі наші студенти, за те, що ви – такі ще юні, але вже такі сильні, мудрі, професійні  та неймовірно креативні, сповнені віри в свої сили та майбутнє! За те, що надихаєте інших не бути пасивними, а активно рухатися вперед, своїми руками творити своє життя цікавим та різнобарвним!

Дякуємо ректорату нашого Університету, деканату гуманітарно-економічного факультету за підтримку ініціативи кафедри менеджменту та адміністрування в організації тимчасового працевлаштування у туристичних компаніях Туреччини студентів влітку.

Сподіваємося, що інтерес до такої можливості щодо реалізації своєї заповітної мрії серед наших студентів тільки зростатиме!

 

Олена Токаренко, доцент кафедри менеджменту та адміністрування гуманітарно-економічного факультету,
Аня Заіка, студентка 3 курсу гуманітарно-економічного факультету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print