Вдосконалення професійної майстерності – невід’ємна складова діяльності викладачів

10-12 жовтня ц.р. доцентка кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Анастасія Тургенєва взяла участь у Всеукраїнському семінарі «Підготовка соціальних працівників до розвитку інтегрованих соціальних послуг в об`єднаних територіальних громадах» (м. Київ). Навчальний семінар відбувся в межах проекту «Громада для людини: підвищення компетентності громад для розвитку соціальних послуг», що реалізується Партнерством «Кожній дитині» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» і фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Анастасія Тургенєва пройшла конкурсний відбір та стала представником від нашого університету. Всього у заході взяло участь 26 вишів з 18 регіонів України, що здійснюють підготовку фахівців першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності «Соціальна робота». Учасників заходу гостинно об’єднав Київський університет імені Бориса Грінченка. На заході брали участь знані науковці та викладачі вишів у галузі соціальної роботи та соціальної педагогіки.

Метою заходу було формування спільного бачення щодо підготовки соціальних працівників та розуміння особливостей організації системи соціальної підтримки населення в ОТГ через впровадження моделі інтегрованих соціальних послуг на основі результатів проекту «Громада для людини».

Програма заходу передбачала ознайомлення учасників семінару із системою надання соціальних послуг в ОТГ, сформувати розуміння щодо основних функцій, повноважень та відповідальності ОТГ з питань соціального захисту, організацією та наданням соціальних послуг, забезпеченням прав дитини на рівні громади. У рамках навчальної взаємодії учасники отримали можливість обговорити шляхи й механізми співпраці з ОТГ у сфері підготовки соціальних працівників.

Також, модератори заходу у складі Тетяни Лях, Тетяни Спіріної, Жанни Савич викладачок кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Київського університету імені Бориса Грінченка представили програми навчальних дисциплін «Запровадження моделі інтегрованих соціальних послуг в ОТГ», «Соціально-педагогічна робота із вразливими сім`ями та дітьми», «Практикум із організації системи соціальної підтримки населення в ОТГ» для здобувачів другого (магістерського) освітнього рівня, електронними курсами до них, розробленими Тетяною Лях, завідувачем кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, та Тетяною Спіріною, доцентом цієї кафедри. Ці унікальні наукові продукти відповідають сучасним потребам ОТГ в розвитку інтегрованих соціальних послуг, а фахівців, які опанують їх, змінюватимуть практику соціальної роботи на краще, популяризуватимуть професію соціального працівника, підвищуватимуть його статус у громаді.

Заходи подібного формату є важливими для професійного вдосконалення науковців і практиків, покращення якості професійної підготовки у галузі соціальної роботи, а найголовніше сприяють консолідації та об’єднанню зусиль усіх небайдужих професіоналів, зацікавлених у розвитку своєю сфери діяльності.

Анастасія Тургенєва,
доцент кафедри соціальної роботи
та інклюзивної освіти ФДССО, к.п.н.
Матеріали з архіву кафедри

 

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print