«Єднаймося! Ви ж тухольці! Боронімося разом!»Студенти-філологи відвідали показ кінострічки «Захар Беркут»

16 жовтня 2019 року викладачі й студенти факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ переглянули в кінотеатрі «Космос» екранізацію відомої повісті Івана Франка «Захар Беркут».

Події у фільмі знаного українського режисера Ахтема Сеітаблаєва сягають 1241 року: протистояння тухольців монгольській орді. Слоган стрічки – «У свободі моя сутність» – точно передає настрій та ідею фільму.

Чаруючі краєвиди Карпат, вдалий акторський склад, націотворчі ідеї – усе це робить фільм видовищним і цікавим.

Магістрантка м2рмл групи Анна Пузанова поділилася враженнями від фільму: «Коли я йшла до кінотеатру, то нічого не очікувала від фільму “Захар Беркут”, бо мені здавалося, що буде чергова невдала екранізація відомої однойменної повісті І. Франка, проте я була приємно вражена. Режисер вдало обіграв відомий твір, ми подивилися історію, яка нам близька, як ніколи, яка є особливо актуальною сьогодні. До речі, у фільмі на перший план виходить не образ ватажка і воїна Захара Беркута, а образ-символ народу – незалежного і вільного як птах, оскільки з англійської мови назва стрічки перекладається як “Злітаючий яструб”».

доцент кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Ганна Александрова.

 

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print