Від студента – до підприємця

   В університеті 28 листопада ц. р. відбулося засідання учасників круглого столу «Шлях від студента до підприємця: місце бізнес-інкубатора». Захід було присвячено проблемам розвитку підприємницьких здібностей молоді та визначенню місця бізнес-інкубатора в цьому процесі. До участі в круглому столі було запрошено студентів усіх факультетів БДПУ, викладачів університету, представників державних установ, що співпрацюють з молоддю, організацій, діяльність яких спрямована на підтримку бізнесу.

У вітальному слові учасникам круглого столу перший проректор університету, професор Ольга Гуренко підкреслила, що сьогодні важливим завданням, що стоїть перед університетом, є створення умов для формування та розвитку підприємницької компетентності у студентів, а також підготовка студентів до соціального та інноваційного підприємництва.

З інформативно насиченими доповідями щодо ролі бізнес-інкубатора в підтримці та розвитку підприємницьких ініціатив молоді виступили викладачі університету: к.е.н., доц. Тетяна Несторенко («Перспективи створення академічного бізнес-інкубатору на базі БДПУ»), к.псих.н., доц. Ольга Фролова («Психологічні основи підприємницької діяльності»), к.п.н., доц. Павло Буянов («Можливості реалізації творчих ідей студентської молоді»), к.е.н., доц. Ілона Ладунка («Тенденції розвитку бізнес-інкубаторів в Україні»).

Корисною інформацією щодо діючих державних та регіональних програм із розвитку підприємництва та програм з підтримки підприємницьких ініціатив молоді поділилися провідні фахівці з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Бердянського міськрайонного центру зайнятості Ольга Корнієко та Юлія Костенко («Можливості започаткування власної справи за підтримки Державної служби зайнятості»), директор Бердянського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Світлана Пейчева («Соціально-психологічні проблеми мотивації сільської молоді до само зайнятості»), спеціаліст Бердянської торгово-промислової палати Тетяна Соколюк («Дієві інструменти створення та ефективного здійснення підтримки бізнесу в рамках надання послуг Бердянської ТПП»).

Цікаві виступи підготували студенти 2 курсу гуманітарно-економічного факультету: Кириченко Вікторія («Бізнес-інкубатори: можливі варіанти створення й розвитку»), Сафонцев Олександр («Бізнес-інкубатор – можливості для молоді») та Вареник Вадим («Порядок державної реєстрації приватного підприємства»).

В обговоренні проблеми створення академічного бізнес-інкубатора на базі БДПУ усі учасники круглого столу висловлювали спільну думку про необхідність реалізації цієї ініціативи в університеті. Під час неформального обговорення перспектив створення академічного бізнес-інкубатора студенти вже розподілили між собою деякі обов’язки щодо створення бізнес-інкубатора та супроводу його діяльності.

Круглий стіл проводився за активної участі ГО «Інститут дослідження просторового розвитку» та фінансової підтримки Institut für Auslandsbeziehungen (Berlin) і Міністерства Закордонних Справ Німеччини в рамках проекту «Подолання кризи та розбудова України – Час діяти!», який реалізує ГО «Регіональне об’єднання молоді».

1 2

3 4

Exif_JPEG_420

Тетяна Несторенко,
кандидат економічних наук,
доцент ГЕФ

Світлини: Дмитра Бакарджиєва та автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print