Упродовж лютого-березня 2023 року більшість студентів денного відділення гуманітарно-економічного факультету проходила виробничу практику в рамках наскрізної програми практик та за графіком освітнього процесу БДПУ.
Теорія, яку не підтверджено практичними навичками, не принесе велику користь в житті та у професійній діяльності. Саме тому однією з найважливіших складових освітнього процесу Бердянського державного педагогічного університету є виробнича практики студентів. Вона передбачає розвиток навичок застосовувати отримані теоретичні знання на практиці, вміння вирішувати правові питання, долати проблемні ситуації.
Незважаючи на воєнний час, студенти гуманітарно-економічного факультету БДПУ мали можливість підвищити свій рівень щодо юридичної спеціальності в різних установах і організаціях.
Базою практики у 2023 році стали Бердянський державний педагогічний університет (кафедра правознавства Гуманітарно-економічного факультету, відділ кадрів та юридична клініка БДПУ); районні суди м. Запоріжжя, Громадське об’єднання «Пролісок – Бердянськ», яке було переміщено на підконтрольну територію та спеціалізується на наданні правової допомоги громадянам; ТОВ «Вектор» та ТОВ «Інжинірінгова компанія Фортіс» (м. Київ). Також базу для проходження практики змогли надати деякі київські адвокати. Слід визначити, що під час проходження практики студенти брали участь у наданні правових консалтингових послуг клієнтам юридичної клініки, з повною віддачею працювали у відділі кадрів, виконуючи певний перелік робіт на користь нашої установи. Крім виконання певних обов’язків на базі практики і опрацювання відповідних нормативно-правових актів, студенти взяли участь у оn-line трансляціях вебінарів комітетів Асоціації правників України.
Також слід підкреслити постійну підтримку нашої перспективної молоді керівництвом факультету і викладачами кафедри правознавства. При сприянні завідуючого кафедрою, професора Каменського Д.В. та викладача кафедри, доцента Дудорової К.Б. за допомогою технологій дистанційного навчання було організовано цікаві інформативні зустрічі з працівниками та детективами НАБУ, а пізніше і з суддею Олександрійського міського суду Кіровоградської області Стрючковою Л.І. Також дуже позитивний пізнавальний ефект щодо вивчення функціонування різних правових систем та різноманітних галузевих правовідносин мали зустрічі з американськими колегами-правниками, які під час виробничої практики відбулися за сприянням професора Каменського Д.В.
Студенти економічних спеціальностей проходили практику здебільшого на кафедрах факультету. Здобувачі групи м1УЗО проходили виробничу (асистентську) практику на кафедрі менеджменту та адміністрування. Основними завданнями практики були: поглиблення та закріплення теоретичних знань щодо застосування інноваційних технологій в управлінську, педагогічну та науково-педагогічну діяльність, постійне поповнення своїх знань та їх творче застосовування в практичній діяльності. Під час проходження практики здобувачі продемонстрували високий теоретичний рівень підготовки, ініціативи та творчості.
Студенти групи 4ФС проходили виробничу практику на кафедрі економіки підприємництва та фінансів, під час якої опановували прийоми та методи формування фінансової звітності підприємств, вирішували практичні задачі обліку, формували звіти про фінансову діяльність, розраховували фінансовий результат, податок від доходів підприємств.
Всі студенти успішно виконали програму практики і при оцінюванні отримали високі позитивні бали.
Підсумовуючи проходження виробничої практики у складний воєнний час можна зробити висновок, що наші студенти продемонстрували належне володіння навичками професійної діяльності, накопичили практичний матеріал для роботи на семінарських заняттях і отримали досить багато цікавої та корисної інформації.
За матеріалами гуманітарно-економічного факультету