З 20 по 26 квітня ц. р. Інститут соціально-педагогічної та корекційної освіти охопила хвиля психологічного настрою. Кафедра прикладної психології та логопедії з нагоди святкування Всеукраїнського дня психолога організувала Фестиваль психології. Основна ідея фестивалю полягала в максимальному залученні всіх учасників навчально-виховного процесу до пізнання свого внутрішнього світу та оптимізації професійної підготовки студентів. Цікаві, насичені й різноманітні заходи передбачали актуалізацію отриманих знань і вмінь майбутніх психологів, формування таких професійно важливих якостей, як спостережливість, креативність, атрактивність тощо.
Флешмоб «Психологія у наших серцях» гучно та яскраво відкрив Фестиваль психології. Близько 50 студентів Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти зібралися для того, щоб підкреслити значення своєї майбутньої професії у суспільстві та своєму житті. Разом із цим було оголошено початок інтернет-голосування за найкращий відеосюжет «Хто такий психолог?», до якого долучилися понад 1200 користувачів Інтернет-мережі.
У рамках Фестивалю психології викладачі кафедри прикладної психології та логопедії О. Старинська, Ю. Драганова та Н. Цибуляк провели низки відкритих занять. Це дало можливість не тільки продемонструвати професійну компетентність і педагогічну майстерність, а й різні варіанти використання новітніх технологій навчання при викладанні психологічних дисциплін, а також отримати зворотній зв'язок від присутніх щодо подальшого удосконалення викладацької майстерності.
Викладачі О. Донченко, Т. Сущинська та Г. Сизко продемонстрували всім бажаючим інноваційні форми професійної підготовки майбутніх психологів. Так, асистентом кафедри О. Донченко була проведена групова дискусія «Психологічна експертиза сучасного мультфільму». У рамках заходу студенти проаналізували низку мультиплікаційних продуктів, визначили особливості їхнього впливу на психічний розвиток дітей, запропонували «чорний» та «білий» списки мультфільмів.
Старший викладач кафедри прикладної психології та логопедії Г. Сизко провела інтерактивну гру «Ти – мені, я – тобі», основна мета якої полягала у підвищенні пізнавальної активності та інтересу до професії психолога, набутті досвіду позитивної взаємодії з оточуючими та створенні сприятливого психологічного клімату в колективі.
Впевнений крок до професійної діяльності зробила студентка 401 групи А. Бобровська під керівництвом Т. Сущинської. Для студентів 103 групи Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти було проведено корекційно-розвивальне заняття з використанням елементів ізо та казкотерапії. Притча про людину, яка бачила світ у чорно-білих тонах, допомогла майбутнім фахівцям знайти в групі «рецепт щастя».
Інтерес студентів викликали організовані старшим викладачем кафедри прикладної психології та логопедії О. Сербовою Вечори психологічного кіно на тему «Наслідки дитячої травми» (кінофільми «Малюк», «Поховайте мене за плінтусом»). Ефективність такої форми професійної підготовки майбутніх психологів зумовлена тим, що пізнавальне значення навчального матеріалу зростає, оскільки він доповнений фактами конкретної діяльності, відображеної в художньому фільмі. О. Сербова у рамках Фестивалю також провела майстер-клас із казкотерапії для студентів Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти. Варто тільки вимовити ці чарівні і такі знайомі з дитинства слова: «Жили-були» або «У деякому царстві…». Написання казки в групі – це невимушена обстановка, задушевний настрій, доброта і радість – все, що сприяє особистісному зростанню. Студенти з задоволенням слухають і обговорюють, складають і розігрують казку.
Незвичним минулого тижня було й засідання студентського психологічного клубу, керівником якого є асистент кафедри прикладної психології та логопедії О. Донченко. Воно було відкритим для всіх бажаючих долучитися до обговорення актуальної проблеми сьогодення «Оптимізація впливу телебачення на психічний розвиток дитини». Учасниками були розглянуті питання причин популярності телебачення серед дітей, особливостей його впливу на їхній розвиток і, найголовніше, способи оптимізації цього впливу зусиллями батьків і педагогів.
Родзинкою фестивалю стало проведення викладачами кафедри О. Старинською, О. Донченко, Ю. Драгановою, О. Сербовою, Г. Сизко, Т. Сущинською та Н. Цибуляк протягом минулого тижня цілої низки експрес-діагностики індивідуальних особливостей учасників освітнього процесу вищої школи. Всі бажаючі мали можливість зануритися в глибини свого внутрішнього світу за допомогою різноманітних асоціативних невербальних тестів… У рамках акції «У світі доброти повинно бути більше» усі бажаючи мали змогу залишити добрі побажання друзям, викладачам, колегам. Студенти та співробітники університету із задоволенням зичили одне одному добра, миру, щастя.
23 квітня у День психолога відбулося урочисте підбиття довгоочікуваних підсумків Фестивалю психології і нагородження переможців і учасників конкурсів. Подяками та призами також були відзначені студенти, які взяли участь у заходах фестивалю: творчі колективи 203 и 301 групи за перемогу в конкурсі відеосюжетів «Хто такий психолог?»; колектив 101 групи – за професійний підхід; Тютюнник Валерія – за оригінальність ідеї, творчий колектив 103 групи – за ґрунтовність; В. Максимова, Т. Борова, В. Бойко, А. Бобровська, Ю. Таран, М. Зінченко, К. Зерниченко, Н. Булавіна, Ю. Моргун за активну участь у роботі психологічного гуртка; Д. Гіжа та О. Давиденко за активну участь у підготовці та проведенні Фестивалю психології; А. Бобровська за впевнений старт у професії; Д. Литвиченко та Д. Свєтлишева за підготовку флешмобу «Психологія у наших серцях».
Цікаві, різноманітні та неординарні заходи занурили всіх учасників освітнього процесу у світ професійної діяльності психолога, сприяли їхньому самопізнанню та самовдосконаленню. Протягом цілого тижня супутниками всіх проведених заходів були дружні усмішки та гарний настрій. Фестиваль психології став не тільки справжнім святом для всіх його учасників, але й доброю традицією Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти нашого університету.
Викладачі кафедри прикладної психології та логопедії
Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти
Світлини з архіву інституту