Відкриття меморіальної аудиторії імені Василя Демиденка

У переддень свята працівників освіти у стінах першого корпусу Бердянського державного педагогічного університету відбулось урочисте відкриття меморіальної аудиторії імені Василя  Демиденка.

Василь Купріянович Демиденко (1929-2004) – доктор психологічних наук, професор, член-кореспондент Академії педагогічних наук України, завідувач кафедри психології. Він належав до того покоління, якому довелося пережити складні часи: Голодомор 1932–1933 рр., Другу світову війну, післявоєнний період становлення країни. Проте все своє життя Василь Купріянович прагнув навчатися сам і навчати інших.

У 1966 року  В. К. Демиденка призначено на посаду ректора тоді ще Бердянського державного педагогічного інституту імені П. Д. Осипенко, яку він обіймав упродовж 15 років і був наймолодшим серед ректорів вищих закладів освіти України. Завдяки його професійному керівництву були покращені умови проживання багатьох працівників інституту, налагоджена плідна співпраця з міськими закладами освіти, значно збільшилася частка викладачів з науковими ступенями та званнями. Окрім цього, Василь Демиденко плідно займався науковою діяльністю. З-під його пера вийшло більше 200 публікацій, серед яких монографії, навчальні і методичні посібники, методичні рекомендації, статті тощо.

Усі, хто мав можливість працювати з Василем Купріяновичем, згадують про нього, як людину цілеспрямовану, працьовиту, вимогливу, а ще добру, чуйну, готову допомогти кожному – і викладачеві, і студенту.

Колишній завідувач кафедри фізичного виховання БДПУ Геннадій Шилкін описав В. К. Демиденка такими словами: чесність, порядність та професіоналізм.

Завідувачка кафедри психології Олена Горецька розповіла про його далекоглядність та відданість своїй професії, постійне піклування про виховання молодої наукової зміни, адже учні знаного вченого і зараз працюють на розбудову нашого університету.

Ми, студенти БДПУ, завжди будемо пам’ятати імена відомих учених, які розвивали наш університет. І серед них – ім’я Василя Купріяновича Демиденка.

Тетяна Волканова, студентка 2 Ж

Cвітлини Дар’ї Демченко

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print