Відшліфовували педагогічну майстерність

13 березня 2014 року в конференц-залі БДПУ відбулося друге в цьому навчальному році засідання в форматі семінару педагогічної майстерності для молодих викладачів «Цілісний науково-педагогічний процес у вищій школі».

Вітаючи учасників семінару, голова методичної ради університету, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри методики викладання фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій у навчанні Наталя Сосницька наголосила, що проблема теорії та практики освітніх вимірювань, яка пропонувалася для обговорення була вибрана не випадково. Суспільно-політичні й економічні зміни зумовлюють попит на кваліфікованих, творчо мислячих, конкурентоспроможних фахівців усіх галузей. Безумовно, фахівці в галузі освіти не є виключенням. Час висуває до них дедалі вищі вимоги. Постає необхідність інтеграції світового досвіду підготовки фахівців освітньої галузі. У світі, починаючи із 70-х років минулого століття проводяться міжнародні порівняльні дослідження в галузі освіти. Метою таких досліджень є виявлення і аналіз перспективних тенденцій у галузі освіти, а також розробка і використання єдиних науково обґрунтованих критеріїв для визначення якості освітнього процесу. Україна ніколи не стояла осторонь цієї проблеми, а у травні 2005 року приєдналася до Болонської декларації, ставши 45-м учасником Болонського процесу. Це дає змогу оцінити реальні досягнення вітчизняної освіти на тлі світових здобутків, долучитися до найкращого досвіду побудови ефективних технологій навчання і скористатися ними для вдосконалення власної освітньої практики. Обізнаність педагогічних кадрів у питаннях освітніх вимірювань, безумовно, забезпечує належний рівень підготовки майбутніх фахівців.

Голова семінару, доктор педагогічних наук, доцент кафедри іноземних мов і методики викладання Ірина Глазкова ознайомила присутніх з результатами анкетування, що проходило на попередньому засіданні. Його результати показали, що з-поміж труднощів у організації навчального процесу респонденти вказали на проблему організації ефективного контролю та оцінювання навчальних досягнень студентів. Саме вказані положення і обумовили порядок денний семінару, впродовж роботи якого доповідачі зробили акценти на тих аспектах, що можуть бути використаними безпосередньо на практиці.

Доцент кафедри педагогіки Лілія Ярощук розмежувала поняття «тест», «тестове завдання», «завдання у тестовій формі», детально висвітлила типологію тестів, особливу увагу приділила правилам складання тестових завдань, наголосивши на типових помилках формування змісту педагогічного тесту.

Доцент кафедри методики викладання фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій у навчанні Віталій Ачкан присвятив свій виступ вітчизняному і світовому досвіду впровадження зовнішнього моніторингу освіти та найважливішої його складової – зовнішнього оцінювання якості освіти.

У форматі семінару працівники бібліотеки університету разом із завідувачем Світланою Білоконь підготували виставку літератури: навчальні посібники, підручники, монографії викладачів університету, збірники наукових праць БДПУ, наукові періодичні видання.

Ірина Глазкова,
голова семінару,
доктор педагогічних наук, доцент

На світлинах: так проходив семінар
педагогічної майстерності
для молодих викладачів БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print

Одна відповідь на “Відшліфовували педагогічну майстерність”

  1. Огромное спасибо Лилии Григорьевне Ярощук за доклад. Я и половины не знала из того, что она рассказывала. Вот такие доклады должны быть. Спасибо.

Коментарі закриті.