«(Не)вірність пам’яті» –

під такою загадковою назвою недавно побачила світ книга, яку сьогодні , 14 березня, в конференц-залі БДПУ презентував один із її авторів – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України, заслужений працівник освіти України Ігор Лиман

…Ми всі є свідками того, як твориться історія. Новітня історія України. Зараз фактично кожен може пригадати чи не всі ключові події драматичних останніх чотирьох місяців. Інша справа, в якому ключі ми ці події оцінюємо. Тим більше, якщо вони були бачені не власними очима, а сприйняті через засоби масової інформації або ж перекази. Мова йде про події, які ще є надзвичайно свіжими в пам’яті. З плином же років пригадування і сприйняття того, що відбувалось у листопаді 2013 – березні 2014 рр. може зазнати суттєвих трансформацій. Причина цьому – у тому числі і природа людської пам’яті…

Вже у такому контексті надзвичайно цікавою та актуальною є мексикано-канадсько-українська книга із промовистою назвою «La (In)Fidelidad de la Memoria» («(Не)вірність пам’яті» – під ред. Вікторії Перес. Інститут соціальних і гуманітарних наук “Альфонсо Велес Плієго” BUAP; Департамент літератури факультету філології та гуманітарних наук Університету Лаваль; Науково-дослідний інститут історичної урбаністики БДПУ. – Пуебла-Бердянськ: BUAP; БДПУ, 2013. – 240 с.). Вона побачила світ нещодавно. Книга видана під грифами Заслуженого автономного університету Пуебла (Інститут соціальних і гуманітарних наук «Альфонсо Велес Плієго»), канадського Університету Лаваль (Департамент літератури факультету філології та гуманітарних наук) і Бердянського державного педагогічного університету (Науково-дослідний інститут історичної урбаністики). Саме Науково-дослідний інститут історичної урбаністики і презентував видання «(Не)вірність пам’яті» у стінах БДПУ.

Книга видана під редакцію мексиканського науковця доктора Вікторії Перес і є складовою ініційованого нею ж проекту з проведення Міжнародних мультидисциплінарних симпозіумів з проблем дослідження пам‘яті («SIMEM»), перший з яких відбувся у Пуебла в листопаді 2012, а другий – в листопаді 2013 р. Співорганізатором цих наукових форумів виступав Бердянський державний педагогічний університет, який тісно співпрацює з мексиканським вишем починаючи з 2009 р.

У презентованій книзі вміщено десять досліджень, які висвітлюють різні аспекти колективної та індивідуальної пам’яті.

Під час презентації «(Не)вірності пам’яті» її редактор, Вікторія Перес і двоє з мексиканських авторів – Глорія Тірадо Вільєгас і Бланка Естела Сантібаньєс Тіхеріна з аудиторії Інституту соціальних і гуманітарних наук «Альфонсо Велес Плієго» Заслуженого автономного університету Пуебла розповіли про концепцію видання і про свої розділи цієї книги (http://youtu.be/Z-tYitXz-YY).

Бердянський співавтор Ігор Лиман проінформував присутніх – в основному викладачів та студентів соціально-гуманітарного факультету – про підготовлений ним спільно з Вікторією Перес розділ книги, присвячений усній історії на пострадянському просторі.

Книга «(Не)вірність пам’яті» вже розміщена на сайті Науково-дослідного інституту історичної урбаністики і розіслана до низки бібліотек як України, так і Мексики. Кілька примірників видання під час презентації Ігор Ігорович передав до бібліотеки БДПУ, вручивши їх завідувачеві бібліотеки Світлані Білокінь (див. світлини).

«Університетське Слово»

Світлини Степана Гериліва


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print