У рамках Договору про співробітництво між факультетом фізико-математичної, комп'ютерної та технологічної освіти Бердянського державного педагогічного університету та факультетом комп'ютерних наук Заслуженого Автономного Університету Пуебла, Мексика, деканом якого є професор Маркос Гонсалес Флорис відбувається стажування кандидата педагогічних наук, доцента кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики Ганни Алєксєєвої. Згідно з графіком індивідуального плану, учора, 4 квітня, відбулася зустріч представника нашого університету з групою 001 «Новаторство та талант» другого року навчання факультету комп’ютерних наук. Своїми першими враженнями з нами ділиться Ганна Миколаївна:
«Академічна група під керівництвом професора, завідувача лабораторією цифрових систем і поновлюваних джерел енергії Хосе Італо Кортеса займається технологією TRIZ. Теорія рішення винахідницьких задач, або ТРИЗ – область знань про механізми розвитку технічних систем і методах вирішення винахідницьких задач. Автор теорії – Генріх Альтшуллер.
Особисті спостереження: дзвінків тут немає, приходить студент просто так на заняття, все дуже демократично. Переглянули мою презентацію і відеоролик про Бердянськ. Пожвавилися і почали задавати питання. Різні. І жодного (!!!) про політичний стан та про війну! «Які книги і яких авторів читають студенти?», «Чи читають Миколу Островського?», «Яких письменників люблять діти?», «У чому різниця між російською та українською освітами?», «З ким ми межуємо по Азовському морю?», «Що сподобалося в Мексиці?», «Що смачного я їла?» (розповіла про ананас з сілю та перцем)… Запитали про мою релігію. «Чи є можливість культурних розваг?» – розповіла про всі заходи, в яких беруть участь наші студенти. Наш масово-культурний сектор вразив!!! Я зрозуміла, що а Мексиці студенти тільки вчаться. А дозвілля – це особиста справа кожного. Запитали про різні форми здобуття дипломів. Виявляється, що в них 5 форм: наприклад, можна тільки писати дипломний проект, можна тільки здавати іспит… Запитали, чому з'єднали факультети? Розповіла про демографічний спад народжуваності. – Були здивовані! Їм це не загрожує. Тут з народжуваністю все нормально!
Загалом, «зустріч пройшла в теплій і дружній обстановці»!!! Дуже приємне враження від зустрічі. Сподіваюсь, що такі міжнародні заходи продовжать знайомство не тільки з діловим, але й з культурним життям наших народів»…
«Університетське Слово»
Світлини з архів кафедри факультету
фізико-математичної, комп'ютерної та технологічної освіти