Візит американського професора

  Із 30 вересня по 6 жовтня в БДПУ з академічним візитом перебуває Вільям Воткінс – американський прокурор, федеральний прокурор зі штату Південна Кароліна, разом із дружиною Евелін. Пан Воткінс є визнаним фахівцем у галузі конституційного та кримінального права, зокрема проблем кримінальної відповідальності за економічні злочини. Американський правник є автором декількох монографій із питань конституціоналізму та державного управління в США.

Упродовж тижня Вільям Воткінс читає студентам гуманітарно-економічного факультету авторські лекції з актуальних питань сучасного права, розвитку демократичних інституцій та проблем кримінально-правової політики в США. Всі лекції підкріплені Power-Point презентаціями та фаховими коментарями гостя.

Редакція «Університетського слова» відвідала заняття, присвячене Федеральному кримінальному процесу. Лекція проходила у формі дискусії. Уільям відразу попередив, що це вільний формат і запросив слухачів ставити запитання відразу, як вони виникатимуть.

Було приємно спостерігати не тільки за вправним веденням лекції американського гостя, а й за нашими здобувачами вищої освіти. Зацікавлені, обізнані, залюблені у свою справу майбутні правники з цікавістю сприймали інформацію і ставили безліч запитань лектору. Увесь матеріал перекладав з англійської доцент Дмитро Каменський, який неодноразово проходив стажування в Америці, оскільки є стипендіатом Фонду Фулбрайт, і володіє необхідною професійною термінологією.

«Ця лекція допомогла мені поглибити знання не тільки судової системи США, а й судових процесів у світі, зрозуміти їх схожість та відмінність. Також це чудова практика англійської розмовної та заглиблення у складну професійну термінологію англійською мовою», – поділився враженнями першокурсник Данило Піперков.

«Цікавий компаратив між правом Сполучених Штатів Америки та України. Загалом дивує різниця між кримінальним процесом, але ж наявні і спільні риси. Уільям дуже активний лектор, тому часто жартує. право Штатів змінюється за територіальним принципом, але федеральне право є загальним, тому є об’єднувальним фактором. Завжди приємно сприймати нову інформацію, особливо від юриста-практика» – прокоментував подію третьокурсник Вадим Вареник.

Гість відзначив високий рівень фахової та лінгвістичної підготовки наших студентів, їх щиру зацікавленість та вмотивованість. А також окремо відзначив красоту університету та міста – студентами та викладачами факультету було організовано декілька цікавих екскурсій та зустрічей.

Студенти гуманітарно-економічного факультету безмежно вдячні за можливість всебічного розвитку, знайомства з новими людьми, за шанс поставити практикам питання, які стосуються майбутньої професії.

«Університетське слова»
Світлини Катерини Казакевич


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print