Волноваха зустрічала Фестиваль

  14 вересня у Волновасі відбулось Велике свято – Мега Йорти, Всеукраїнський фестиваль грецької культури ім. Доната Патричі, який  проводиться раз на два роки та збирає представників грецької діаспори та філеллінів з усіх куточків України та ближнього зарубіжжя. Київ і Одеса, Запоріжжя і Мелітополь, Бердянськ і Львів, Харків і Маріуполь, а також грецькі села та поселення Донецької області представили на Мега Йорти неповторну грецьку культуру.

З 2000 року Бердянське міське грецьке товариство традиційно бере участь у Фестивалі. Народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» під керівництвом доцента Олени Бузової, як неоднарозовий лауреат конкурсів грецької пісні, був запрошений взяти участь у святковому концерті, на якому були присутні почесні гості Фестивалю: голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко, Народний депутат Дмитро Лубінець, Надзвичайний і повноважний Посол Греції в Україні Георгіос Пукаміссас.

Студенти Бердянського державного педагогічного університету в черговий раз продемонстрували високу виконавчу майстерність та вразили всіх своєю майстерністю.

У рамках свята відбулася яскрава театралізована хода, запальні концерти, виставки народних промислів. Радували гостей організатори традиційними грецькими стравами. Веселощі тривали до пізньої ночі. У 2021-му році Мега Йорти прийме Великоновосілківській район – саме йому передали сьогодні естафету волноваські греки.

Ірина Нагай,
ст. викладач кафедри іноземних мов БДПУ
голова Бердянського міського грецького товариства
Світлини авторки


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print