Воркшоп «Мистецтво Нано»

Як створити нано? Дуже просто, якщо працює команда професіоналів – колаборація двох кафедр – кафедра фізики та методики навчання фізики і кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій.

Яна Сичікова, Юрій Єфименко, Вікторія Бондаренко, Дмитро Піменов, Олександр Медведенко, працювали над створенням наноструктур на поверхні арсеніду галію, фосфіду галію, фосфіду індію, кремнію, селеніду цинку.

Справжні професіонали, фахівці у галузі наноматеріалознавства, електрохімії, енергетики маніпулювали розміром нанооб’єктів за допомогою методу електрохімічного травлення.

Сам метод є дуже простим і не потребує надскладного обладнання. Однак вирішальне значення має підбір рецептур травників, режимів обробки і вибір зразків для експерименту. Це справжнє мистецтво, яке вимагає від дослідників високої кваліфікації, ретельного планування діяльності та кропіткої роботи.

Ось так просто і непросто створюються наноструктуровані матеріали. Побачити красу науки, відчути магію фізики, осягнути неосяжне, створити те, чого не створено природою.

Досліди було проведено у межах виконання гранту на персональний проєкт Яни Сичікової «Наноарт. Наука – це мистецтво», який підтримує Європейський союз за програмою «Дім Європи» та держбюджетного фундаментального дослідження «Теоретико-методичні засади системної фундаменталізації підготовки майбутніх фахівців у галузі наноматеріалознавства до продуктивної професійної діяльності» (№ державної реєстрації 0121U109426, керівник – Ігор Богданов).

Колектив кафедри фізики та методики навчання фізики


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print