Правильний вибір на все життя

В Україні все-таки існує проблема розбалансованості ринку праці та освітніх послуг. Тому виникає потреба у відповідних кроках з боку вищих навчальних закладів, спрямованих на невідкладне вирішення проблем з профорієнтації. Сьогодні випускники загальноосвітніх шкіл разом із своїми батьками вельми стурбовані невизначеністю подальшої кар'єри молодих людей. Більшість з них вимагає спеціального профорієнтаційного консультування для визначення професійних інтересів, подальшого професійного становлення та реалізації потенційних можливостей.

Саме з цією метою в рамках «Місячника з профорієнтації» наприкінці березня ц. р. відбулася зустріч школярів 9-А класу Бердянської загальноосвітньої школи №9 (класний керівник – вчитель російської мови та світової літератури Людмила Макар'ян) з викладачами факультету комп’ютерних та енергозберігаючих технологій. «Правильний вибір навчального закладу в житті для кожного з нас визначає подальший шлях до улюбленої професії та успішної кар’єри», – зазначив під час зустрічі кандидат технічних наук, доцент Віталій Хоменко. Сьогодні ж найбільш популярними професіями серед молоді є: програміст, менеджер, юрист, лікар, економіст. А саме наш навчальний заклад готує фахівців у сфері комп’ютерних технологій.

Школярі не тільки уважно переглядали ролик-презентацію факультету, але й взялися активно його обговорювати та задавали к. пед. н., старшому викладачеві кафедри інформатики та програмної інженерії Ганні Алєксєєвій питання щодо напрямів підготовки, створення умов вступу, навчання та проживання, позаучбової діяльності студентської молоді, умов для відпочинку, подальших перспектив працевлаштування.

Про студентські будні розказала студентка 4 курсу Олена Солоха. Згодом школярам ми влаштували екскурсію звичайними та комп’ютерними аудиторіями, бібліотекою, кафедрами та кабінетами деканату. Велике зацікавлення виявили майбутні випускники до виступу к. пед. н., доцента кафедри інформатики та програмної інженерії Миколи Кудінова, який розкрив специфіку всіх напрямів підготовки нашого факультету: адміністратор веб-сайту (стежить за працездатністю сервера); контент-менеджер (управляє змістом і структурою сайту); адміністратор бази даних (відповідальний за обслуговування систем управління баз даних); веб-програміст (створює програми, здатні функціонувати в мережі Інтернет); веб-дизайнер (зробить логічне і приємне оку оформлення інформації, яка буде розміщена на сайті)…

Школярі виявили неабиякий інтерес до специфіки цих професій: попит на ринку праці; високий оклад; можливість самостійного освоєння; робота в режимі віддаленого доступу; можливість поєднання навчанням з іншою діяльністю; вдосконалення в предметній області веб-сайту; прояви творчості в роботі та навчанні; можливість стати фахівцем у молодому віці; воля в прийнятті рішень тощо.

Проведення подібної та інших (не менш цікавих) видів та методів профорієнтаційної роботи з молоддю відповідно до потреб сьогодення, є одним з важливих напрямів реалізації державної молодіжної політики, особливо у площині орієнтації у виборі навчального закладу та напряму професійної підготовки.

Ганна Алєксєєва,
кор. «УС»

На фото: учасники профорієнтаційних бесід із учнями
9-А класу ЗОШ №9, студенти та викладачі ФКЕТ БДПУ
Фото автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print