Викладачі кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики завжди в онлайн-режимі під час карантину

Викладачі кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики завжди активно користуються сучасними дистанційними технологіями у своїй професійній діяльності, але під час карантину їх використання стало невід’ємною частиною, як організаційної, так і освітньої діяльності. За допомогою засобів проведення відеоконференцій таких як: Zoom, Skype, Google Hangouts, Discord тощо, відбуваються регулярні засідання кафедри КТУНІ, проводяться лекції та зустрічі зі студентами.

Підчас зустрічей на засіданнях кафедри, під керівництвом завідувача кафедри професора Віталія Хоменка викладачами розглядаються поточні питання, відбувається обмін досвідом, щодо впровадження дистанційних засобів навчання.

Куратори груп знаходяться у постійному тісному зв’язку зі студентами, проводять кураторські години та дають відповіді на питання, які їх хвилюють.

Завдяки дистанцій платформі Moodle, яка застосовується в БДПУ студенти мають постійний доступ до навчальних матеріалів з дисциплін, а викладачі можуть відслідковувати їх навчальну діяльність та виставляти оцінки. Студенти можуть бачити виставлені їм оцінки у вигляді зведеної відомості. У кожного викладача, що використовує дистанційне навчання, виробилися свої особливості роботи з ним: хтось, через програмну оболонку приймає виконані студентами завдання на перевірку, хтось проводить тестування, а дехто і спілкується зі студентами.

Нажаль, не у всіх студентів є постійний доступ до мережі інтернет, тому викладачі обирають альтернативні методи зв’язку та подачі навчальних матеріалів. Поряд із системою Moodle науково-педагогічними працівниками кафедри активно використовуються для завантаження електронних навчальних матеріалів, мультимедійних презентацій, відео та інших методичних матеріалів сервіси хмарного зберігання файлів Google Диск та DropBox, що можна переглянути на смартфоні.

Також значно допомагають здійснити швидку комунікацію зі здобувачами месенджери Viber, WhatsApp, Telegram, за допомогою яких можливо швидко зв’язатися з усією академічною групою студентів та надати або отримати від них необхідну інформацію.

Студенти із задоволенням відвідують цікаві та змістовні онлайн лекції проявляють активність при обговоренні дискусійних питань. А також спілкуються з викладачами через листування.

Таким чином всі студенти факультету, які мають доступ до мережі інтернет, залучені до дистанційного навчання з використанням зручних, як для викладача, так і для них сервісів зв’язку.

Викладачі кафедри КТУНІ швидко адаптувались до процесу організації дистанційного навчання в умовах карантину.

(кафедра комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики БДПУ)

Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print