Протягом 2022/2023 навчального року в рамках програми «Google Digital Tools for Education» Міністерством освіти і науки України за підтримки Google Україна було організовано безоплатне навчання для педагогічних колективів закладів освіти з метою розширення можливостей використання цифрових інструментів для організації дистанційного навчання й підвищення ефективності освітнього процесу.
Базовою тренінговою платформою навчального курсу став суб’єкт підвищення кваліфікації – Академія цифрового розвитку із професійною сертифікованою командою тренерів.
Протягом 4-х тижнів викладачі кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін доцентка Вікторія Григор’єва та викладачка Юлія Павленко опановували навчальний курс й за підсумками навчання отримали сертифікати за усіма трьома рівнями – базовим, середнім та поглибленим у кількості 60 годин (2 кредити ECTS). Також доцентка кафедри Тараненко Юлія пройшла навчання за базовим рівнем та отримала відповідний сертифікат на 30 годин (1 кредит ECTS).
Навчання було організовано в рамках Google класу, що поряд із платформою Moodle також є ефективним, зручним і доступним інструментом для організації дистанційного навчання у ЗВО.
Особливістю програми є те, що кожний наступний рівень є доступним для учасника тільки за умови успішного опанування попереднього, забезпечуючи таким чином наступність та послідовність у засвоєнні матеріалу.
Перевагами сервісів та інструментів Google, у тому числі й освітніх, є наявність централізованого сховища даних, продуманий інтерфейс, спільний доступ до файлів із будь-якого куточку України та в будь-який час. Більшість вебдодатків вимагають від користувача тільки наявність браузера, у якому він працює та інтернет підключення. Це дозволяє використовувати дані в будь-якій точці планети й не бути прив’язаним до одного комп’ютера, що є актуальним під час організації дистанційної роботи, особливо в умовах воєнного стану. До того ж використовувати зазначені інструменти можна на різних пристроях, як-от смартфон, ноутбук, планшет або комп’ютер.
Завдяки зазначеній програмі викладачі вдосконалили власну цифрову компетентність та навички роботи з відповідними технологіями для навчання, що у подальшому надасть змогу ефективно організовувати та здійснювати освітній процес у дистанційному або змішаному форматі. Адже в сучасних реаліях цифрова грамотність для викладача ЗВО стає пріоритетом.
Доцентка кафедри теорії т методики
навчання мистецьких дисциплін Вікторія Григор’єва