Взаємодія зі стейкхолдерами: позитивне спілкування, пропозиції, перспективи

На сучасному ринку праці суспільство зацікавлено в конкурентоспроможних фахівцях, здатних розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми в різних сферах. У зв’язку з цим перед закладами вищої освіти стає задача поліпшення якості освітньо-професійних програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів. Важливим моментом є розуміння академічної спільноти того, якого фахівця хочуть бачити роботодавці.

11 листопада 2020 року відбулася чергова онлайн зустріч робочої групи освітньо-професійної програми «Середня освіта (Хореографія). Фітнес» зі стейкхолдерами за допомогою платформи ZOOM.

На зустрічі взяли активну участь у обговоренні ОПП роботодавці, зокрема: Валентина СЕРГІЄНКО, директор Бердянської гімназії №1 «Надія» виконавчого комітету Бердянської міської ради Запорізької області; Олег БАЛАБАН, директор центру дитячо-юнацької творчості відділу освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради Запорізької області; Наталія ЛАПІНІС, директор Сурсько-Литовської КЗ ЗШ 1-3 ступеня Сурсько-Литовської сільської ради Дніпропетровської області; Марина МЕЖУЄВА, директор Бердянського фітнес центру «KotenGym»; Наталія БОРИСОВА, директор Комунального закладу «Нікопольська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22»; Яна БАТІНА, куратор ЗОСО Комунального закладу «Початкова школа №36» – школа повного дня Маріупольської міської ради Донецької області;  Олена ШОСТАК, заступник директора Бердянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11.

На зустрічі відбувалося спілкування стосовно питань формування компетентностей майбутнього фахівця, які необхідні для ефективної професійної діяльності. Стейкхолдери надали свої пропозиції та побажання щодо запровадження нових освітніх компонентів та змісту вже існуючих. А саме: додати дисципліни «Сучасна педагогіка культури та мистецтва» та «Дитяча хореографія» як обов’язкові;  до змісту «Сучасних інформаційних технологій» включити теми з дистанційних форм роботи та ін.

Крім того, відбулося обговорення дисциплін за вибором здобувачів вищої освіти. Роботодавцями запропоновано включити: «Анатомічний та фізичний розвиток дітей», «Медіаграмотність»  та ін. Було запропоновано викладачам, здобувачам та практикуючим вчителям хореографії об’єднати зусилля й написати програму для загальноосвітніх закладів з хореографії та подати до Міністерства освіти й науки України на затвердження.

Упродовж усієї зустрічі багато пролунало добрих слів та подяки від гостей на адресу випускників та здобувачів, які працюють у закладах загальної середньої освіти, позашкільної освіти та фітнес індустрії.

Робочою групою освітньо-професійної програми «Середня освіта (Хореографія). Фітнес» взято до уваги всі пропозиції, які були надані стейкхолдерами на зустрічі, та буде враховано у проєкті програми 2021 року.

Зустріч пройшла хоч й онлайн, але з масою позитивних емоцій, співпраці та активного спілкування. Стейкхолдери підтримали освітньо-професійну програму «Середня освіта (Хореографія). Фітнес», за якою відбувається навчання здобувачів вищої освіти.

Широка географія присутніх роботодавців, плідна співпраця між викладачами та стейкхолдерами, налагодження зв’язків – це важливий крок до підготовки висококваліфікованих фахівців.

Статтю підготувала ст.викладачка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, к.п.н. Юлія ТАРАНЕНКО


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print