Як кафедра соціальної роботи та інклюзивної освіти дні науки-2020 святкувала

Щорічно професорсько-викладацьким складом кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти в рамках Днів студентської науки в БДПУ традиційно планується низка заходів, які були б цікавими та актуалізовували здобутки і досягнення у науці. Однак, запровадження карантину внесло свої корективи у план заходів. Не дивлячись на перепону у вигляді карантину, Дні науки-2020 на кафедрі соціальної роботи та інклюзивної освіти видались надзвичайно цікавими та насиченими як для здобувачів вищої освіти, так і для викладачів. Традиційні та інноваційні формати заходів, цікаві наукові дискусії, обмін думками та науковий стимул – усе це стало можливим завдяки злагодженій та професійній діяльності викладачів кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти та здобувачів вищої освіти зі спеціальностей «Соціальна робота» і «Соціальна педагогіка».

Дні науки-2020 кафедра соціальної роботи та інклюзивної освіти почались з 11 травня, коли був оголошений челендж «Моє найбільше досягнення у навчанні і науці», у рамках якого викладачі та студенти могли похвалитися найбільшим досягненням та отримати схвалення. В рамках обмеженого спілкування, виявилось, що так важливо ділитися досягненнями аби підтримувати власну психологічну стійкість.

12 травня кафедра організувала та провела традиційний захід у рамках щорічного Всеукраїнського фестивалю науки – студентську наукову секцію «Актуальні проблеми соціальної роботи та інклюзивної освіти» під керівництвом доцента кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Наталії Миколаївни Захарової. У рамках секції здобувачі вищої освіти зі спеціальностей «Соціальна робота» та «Соціальна педагогіка» мали змогу представити результати роботи у рамках магістерських досліджень, обмінятися думками, досягненнями та отримати науковий стимул на подальші наукові звершення.

Не дивлячись на те, що захід проводився у класичному науковому форматі, – у ньому знайшлося місце як для формальної, так і неформальної частини, яку дуже полюбляють наші здобувачі.

Формальна частина заходу передбачала звіт про наукову та міжнародну діяльність наших студентів, а також наукові та публіцистичні доповіді студентів у рамках магістерських і перспективних досліджень під керівництвом професорсько-викладацького складу кафедри. Тематика доповідей різноманітна, актуальна та відзначається інноваційними підходами.

Здобувачка 1 курсу магістратури Єлизавета Петренко в доповіді за матеріалами магістерського дослідження на тему: «Профілактика схильності до вживання наркотичних речовин у підлітковому середовищі» (науковий керівник – доцент кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Наталя Захарова) представила інноваційні форми роботи з учнями: квест, тренінг, печа-куча тощо, чим викликала зацікавленість не тільки здобувачів, а й наукового керівника.

Здобувачка 4 курсу факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Наталя Клочко (науковий керівник – ас. кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Наталя Михайленко) презентувала доповідь на тему гендерних досліджень: «Подолання гендерних стереотипів у сприйнятті чоловіка-керівника та жінки-керівника».

Результати роботи над магістерським дослідженням на тему: «Формування правової культури у дітей «групи ризику» представила здобувачка І курсу магістратури факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Ліана Лантух (науковий керівник – доцент кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Наталя Захарова). Студентка доповіла про стан проведення констатувального експерименту в умовах карантину та спрогнозувала подальшу роботу над соціально-педагогічною програмою з учнями.

Результатом студентської мобільності в умовах освітньої євроінтеграції є участь у міжнародних програмах та проектах. Так, неодноразово здобувачка 4 курсу Наталя Рибнікова приймала участь у подібних заходах. У цьому році вона була учасником зимової школи з допомоги постраждалим від торгівлі людьми (м. Чернігів), форуму «Career talks 3.0» (м. Київ), тренінгу «Комплексний підхід у розбудові громади, вільної від насильства» (м. Маріуполь).

Наталя розповіла про зв’язок формальної та неформальної освіти в контексті підготовки соціальних працівників, спираючись на власний досвід та мотивуючи студентів до саморозвитку інструментами неформальної освіти.

Обговорення доповідей мали конструктивний та практично направлений характер.

Беручи участь у різних університетських та факультетських заходах, студенти розширюють свій світогляд, доповнюють спектр зацікавленості новими темами та підтримують статус БДПУ як сучасної вищої школи України. За результатами презентацій та обговорення доповідей учасники секції були нагороджені грамотами.

З 13 травня стартувала онлайн вікторина «Науковий та навчальний lifestyle» у соціальній мережі Facebook – принципово нова та інноваційна для БДПУ форма активізації студентських наукових досліджень, яку розробила та впровадила старший викладач кафедри Анастасія Сергіївна Попова у 2019 році. Онлайн вікторина тривала з 13 травня 12.00 до 16 травня 18.00, у рамках чіткого дедлайну. Метою вікторини було активізувати пошуково-дослідницькі навички здобувачів вищої освіти у контексті знання про науковий та навчальний стиль життя своїх викладачів та студентів БДПУ, а також навчити працювати у чітко визначених часових рамках. Переможцем вікторини стала Наталя Рибнікова, здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 4-го курсу зі спеціальності 231 «Соціальна робота».

13 травня в рамках плану заходів на Дні науки 2020 викладачами було організовано онлайн зустріч із здобувачами вищої освіти заочної форми на тему «Академічна доброчесність в університеті».

Не дивлячись на карантин і зміну формату, можемо констатувати – ніщо не може бути перепоною для змістовних і якісних Днів науки. Головне бажання і трішки фантазії! Варто пам’ятати, що Дні науки – це свято не лише науковців, які мають наукові здобутки! Це свято кожного, хто щодня дня відкриває для себе нову істину!

Колектив кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти ФДССО, світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print