Здоровим бути вигідно!

Свого часу відомий російський публіцист та письменник Микола Чернишевський сказав: «Здоров'я ніколи не може втратити своєї ціни в очах людини, тому що і в достатку, і в розкоші погано жити без здоров'я». Ці слова вже друге століття не втрачають своєї актуальності та істинності. Яку б посаду ми не займали, скільки б коштів не мали – здоров’я залишиться першим та найголовнішим компонентом нашого життя. Уявімо собі заможного чоловіка з купою «зелених» у Швейцарському банку та усіма важливими для людини благами. У нього є гроші і, здається, є все, чого душа побажає: автомобілі різних марок та кольорів, величезний будинок у центрі міста та дача, біля якої ростуть ароматні квіти. Але чолов’яга забув про одну річ – здоров’я. Він ігнорує біль у грудях та голові, спираючись на втому та розумове навантаження, не відвідує лікаря та взагалі взяв собі за моду виражатися доволі нерозважливо: «Поболить та пройде». А тепер уявіть наступну картину: чоловік виявився не на жарт хворим і жодні гроші вже не врятують його життя… Такий опис можна застосувати і до малозабезпеченої людини, адже всі ми звикли відкладати власний фізичний, психологічний та духовний стан у далекий, темний ящик, до якого втрачений ключ. Чому ми так часто, розуміючи важливість здоров’я, накладаємо на нього табу? Чому нехтуємо повноцінним, щасливим життям?

Для того, щоб бути здоровим, потрібно дуже мало: фізичні вправи, правильне харчування та відмова від шкідливих звичок. Займатися фізкультурою ми починаємо ще в школі, технікумі та університеті, а далі вже самі вирішуємо продовжувати надавати організмові навантаження чи ні. Особисто я по натурі своїй людина не спортивна. Це не зовсім моє заняття, так як мені не вистачає терпіння займатися вправами, грати в м'яч, або висіти на перекладині. Я усвідомлюю, що моє ставлення до здоров'я не найкраще. Часто мені не вистачає часу, але переважно бажання. Простіше сидіти і думати «завтра, все завтра», але це завтра не настає ніколи. Проте це не означає, що я не люблю рух. Рух – це життя. Саме тому я частенько надаю перевагу прогулянкам біля моря, або «мандрую» містом у пошуках пригод. Я поважаю спорт, фізичну культуру і захоплююся людьми, які виявляють до цих занять стільки сили волі та щирої зацікавленості. Приємним фактом залишається те, що про важливість фізичної культури не тільки говорять, але й співають. Наприклад, російська група А-Студіо спільно з Леонідом Руденком виконали пісню «Ранкова гімнастика», яка присвячується саме фізичному здоров’ю. Весела пісня та позитивний кліп налаштовують на потрібний лад, підсилюють бажання відкрити в собі талант справжнього цінителя спортивного світу.

Одна з головних складових нашого здоров’я – правильне харчування, адже саме від їжі залежить внутрішній стан людського самовідчуття. Існує думка, що корисна їжа коштує не дешево, але насправді це лише міф. Кожен з нас може дозволити собі декілька соковитих яблук в тиждень, стебло броколі, яке містить більше 90% добової дози вітаміну К і майже 100% добової норми вітаміну С. Доречним на вашому столі стане гранатовий сік, яйця, лосось, квасоля, а також корисний та смачний йогурт. Найкращі народні ліки проти застуди – часник, але мало хто зловживає цією гострою рослиною. Англійська приказка каже: «Снідати треба як королю, обідати як лорду, вечеряти як жебраку»… Я не впевнена, що королівська родина Великобританії відмовляє собі у чудовій вечері, а ось сказати це про людей середнього класу, думаю, можна. Наприклад, відомі зірки Голівуду, такі як Анжеліна Джолі, Шерон Стоун, Демі Мур, Джулія Робертс та інші відмовляють собі у багатьох смачних «спокусах» заради краси та гарного самовідчуття. Жінки задовольняються овочами, фруктами, рибою та супом і, звичайно, з небезпекою споглядають на «дієтичний годинник». Якби я мала змогу зустрітися з однією з цих жіночок, то неодмінно порадила скуштувати їм нашого українського, цілющого борщику.

Тема шкідливих звичок найбільш популярна серед молодих людей. Хлопці та дівчата з підліткових років «куштують» цигарки та алкогольні напої, дехто взагалі бавиться наркотиками. Стадія залежності перетворює подібні звички в хворобу, від якої важко знайти порятунку. Засмучує той факт, що Україна займає одне з перших місць у світі з алкоголізму та тютюнопаління. Одна дівчина зізнається: « Куріння не є для мене залежною звичкою, адже я можу не палити тиждень чи, навіть, два. Я палю не для заспокоєння нервів чи наявності депресії, а лише тому, що мені це подобається». Тисячі фільмів, відеороликів намагаються показати пагубні наслідки тих та інших звичок. У дитинстві я полюбляла дивитися радянський мультик «Ну, постривай!» і, чомусь, була впевнена, що вовк такий вередливий, нестриманий та не надто дружній з тих причин, що зловживає цигарками. Моїй дитячій логіці залишається лише позаздрити. Можливо, що жодна стаття, репортаж або лекція не здатні змінити позицію тих, хто не дбає про себе, але вона може змінити світогляд тих, хто твердо вирішив подолати свого ворога.

Кожна людина має свій рецепт гарного самовідчуття, міцного здоров’я. У мене він простий: менше негативних емоцій, сварок, більше спокою, щирих посмішок, а головне, пам’ятайте – здоровим бути вигідно!

Кристина Корінець,

кореспондент газети БДПУ «Університетське Слова»


Поділитися:

 • Facebook
 • Twitter
 • LiveJournal
 • Print

6 Відповісти на “Здоровим бути вигідно!”

 1. Если взять во внимание то, насколько широко получает распространение workout то можно с уверенностью сказать, что скорее всего тенденция по здоровому образу жизни повернулась в лучшую сторону. Плюс к тому же запрет курения в общественных местах, запрет рекламы и промоуции сигарет и тд. – потихоньку, но делают свое дело…

 2. Вот это првильно!!! Руки в ноги и заниматься спорстом!!!
  Наше здоровья в наших же руках!!! 🙂

 3. Очень хорошая, позитивная статья. Каждый человек должен помнить, что для того чтобы быть здоровым надо всего лишь немного – главное желание и сила воли))) Приятно и интересно такое читать.

 4. Здоровье – самое главное богатство!!! Каждый из нас должен следить за своим питанием, заниматься спортом! Алкоголь и сигареты – это наши враги, хотя многие подростки считают это способом развлечения)

 5. Аби лиш тільки усі оці правильні слова не залишалися лишень словами, а перевтілилися в здоровий спосіб життя кожного з нас, в тому числі, й автора…

  1. Степан Миколайович, та я  кожного ранку бігаю на заняття до Комп’ютерного Центру, а то ж такий труд. Тому можна вважати, що я свого роду специфічний спортсмен)) Якщо серйозно, то я розумію наскільки важливе здоров’я. Буду слідкувати за своїм внутрішнім станом.

Коментарі закриті.