Зі мною такого ніколи не станеться!

«Зі мною такого ніколи не трапиться!» – саме так найчастіше відповідають люди, коли розмова заходить про торгівлю людьми. Це упередження характерне для людей різного віку, статі та місця проживання. Хоча статистика говорить про інше.

Що таке торгівля людьми, які прояви існують в Україні та по всьому світу, хто потрапляє в групу ризику і що треба пам’ятати, щоб убезпечити себе та рідних – про все це говорили на тренінгу, який організували учасниці Школи лідерства ФДССО для здобувачів освітньо-професійних програм «Соціальна педагогіка» та «Поствоєнна соціально-психологічна реабілітація».

Для здобувачів цих програм такі заходи мають надзвичайно важливе значення, оскільки вони готують майбутніх соціальних працівників до роботи з постраждалими від війни та інших кризових ситуацій. Торгівля людьми є однією з багатьох загроз, з якими можуть зіткнутися люди, особливо ті, хто опинився в уразливих умовах через військові конфлікти. Майбутні соціальні працівники повинні розуміти ці ризики та бути готовими допомагати тим, хто постраждав від експлуатації.

Тренерками зустрічі стали Олеся Коваленко – в.о. голови наукового сектора Студради БДПУ, здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2-го курсу факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв за спеціальністю “Психологія”, та Алла Мельничук – асистентка кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти, кураторка Школи лідерства БДПУ, тренерка інтерактивної гри по протидії торгівлі людьми «Маршрут безпеки» за методикою рівний рівному.

У ході тренінгу учасниці та учасники розробили індивідуальні «Плани безпеки», що включають практичні поради та дії для запобігання небезпекам. Ці навички є критично важливими для майбутніх фахівців соціальної сфери, адже в їхній роботі з постраждалими від війни та іншими вразливими групами необхідно не тільки надавати психологічну підтримку, але й знати, як убезпечити людей від ризиків, таких як торгівля людьми. Розроблені плани безпеки допоможуть фахівцям ефективно використовувати ці знання на практиці, створюючи більш захищене середовище для своїх клієнтів.

Серед ключових пунктів, що увійшли до планів безпеки, були такі рекомендації: дізнатися номер поліції в своєму місті та країні, куди подорожуєш; надавати документи лише офіційним особам; зберігати електронні копії документів і повідомляти близьким про деталі поїздок. Ці прості, але важливі кроки можуть стати основою безпеки для будь-кого, але для соціальних працівників вони є частиною професійної підготовки до роботи з постраждалими від конфліктів, експлуатації та інших соціальних небезпек.

Таким чином, подібні тренінги не тільки підвищують рівень обізнаності студентів про актуальні соціальні проблеми, але й надають практичні інструменти, які є невід’ємною частиною їхньої майбутньої професійної діяльності.

Захід проведено згідно з рекомендаціями Міністерства соціальної політики  України для проведення в межах заходів з відзначення Європейського Дня боротьби з торгівлею людьми (лист від 25.09.2024, №22107/0/2-24/57).

Доєднуйтесь до Школи лідерства і досягайте разом з нами виконання Цілей Сталого Розвитку (ціль 8. Гідна праця та економічне зростання, ціль 10. Скорочення нерівності ціль 17. Партнерство заради сталого розвитку)!

Відгук тренерки Школи лідерів Олесі Коваленко, здобувачки першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2-го курсу факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв за спеціальністю “Психологія”

Я дуже рада що я включилась в процес роботи над тренінгом. Я розуміла, що це дуже важка тема, але вона і дуже важлива. Підхід який використовується у Школі лідерства мені дуже імпонує, адже заохочує долучатись до різноманітних напрямів та пробувати щось нове, те що раніше не робила. Я думала що розробка тренінга буде складною, особливо з такою темою, як торгівля людьми. Але за допомогою досвіду пані Алли процес виявився легким та цікавим. І я дуже задоволена результатом!

Реєстрація на подальші заходи за посиланням https://docs.google.com/forms/d/1sQgK9nHXf_AjQ3I8yW5qBDjuxTILsn2CXsEezNIfnUA/edit?chromeless=1

Заходи реалізуються в рамках проєкту “Підтримка дітей та молоді шляхом зміцнення потенціалу низових ініціатив швидкого реагування в Україні – фаза ІІ”, що реалізує громадська організація Асоціація Української Миротворчої Школи за фінансової підтримки Terre des Hommes Germany.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print

Залишити відповідь