Знакова зустріч у Нескучному 

(до 185-річчя від дня народження М. О. Корфа)

23 квітня ц. р. відбулася надзвичайна подія – студентки 2 курсу, гр. 2амл ФФСК О. Ільчук, Д. Кондратьєва та магістранти ГЕФ 1 курсу, гр. м1МУ С. Каушнян, В. Кир’ян, О. Коваленко, В. Мінакова, О. Одинока, В. Петрончик, М. Свириденко, Т. Тодорова; викладачі ФДССО ас. кафедри прикладної психології та логопедії І. Самойленко, ст. викладач кафедри дошкільної освіти О. Ілішова, доц. кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології ФФВ В. Гнатюк, доц. кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики ФФМКТО А. Алєксєєва, доц. кафедри історії України ГЕФ М. Антощак і доц. кафедри менеджменту та адміністрування І. Шумілова з дозволу ректора БДПУ професора І. Богданова у співробітництві з директором Меморіального музею-садиби ім. Вол. І. Немировича-Данченко М. Глушко зініціювали зустріч із учнями, вчителями та директорами закладів освіти Великоновосілківського району Донецької області. Це такі заклади освіти: Великоновосілківська гімназія, Великоновосілківська ЗОШ І ступеня, Великоновосілківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, Нескучненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. М. О. Корфа, Старомайорська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Великоновосілківський професійний ліцей.

З цією знаковою подією всіх учасників привітала І. Шумілова. Від імені адміністрації БДПУ та завідувача кафедри менеджменту та адміністрування проф. В. Крижка подарувала авторські карти: «Поліетнічний склад населення Північного Приазов’я», «Розвиток земських шкіл Північного Приазов’я станом на 1883 рік», «Відвідування М. О. Корфом земських шкіл Бердянського повіту у 1872 році». У відповідь від музею Мариною Володимирівною було вручено сувенір-тарілочку з зображенням пам’яток Великоновосілківського району та книгу, ілюстровану фото матеріалами «Нескучненский альбомъ Владимира Ивановича Немировича-Данченко 1886–1917 годы».

Наші викладачі та студенти представили майбутнім абітурієнтам перспективи навчання у БДПУ. Учні з інтересом сприймали надану інформацію, ставили запитання, обмінювались думками з викладачами, студентами й магістрантами.

Незабутніми були враження, коли працівники музею відкрили таємниці минулого життя чудових краєвидів с. Нескучне, де з 1856 року почалася діяльність М. Корфа на освітянській ниві. Саме це, можливо, й започаткувало «метушню педагогічного мурашника» в м. Бердянську.

Марина Глушко радо й щиро розкрила невідомі факти життя Меморіального музею-садиби ім. В. І. Немировича-Данченка сьогодні. Вона розповіла про проект «PHANTOM», який реалізовується у рамках проекту «Музей відкрито на ремонт ІІІ» і організований Мистецьким напрямком Українського кризового медіа-центру за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Нею було представлено експозицію «Phantom», створену в нереставрованій будівлі школи відкритої на честь М. Корфа у 1895 році на кошти Олександрівського земства на території садиби Катерини Миколаївни – старшої доньки барона М. Корфа та В. І. Немировича-Данченка, які опікувались школою аж до 1917 року.

Цікавими і незабутніми була театралізована екскурсія, організована і проведена працівниками музею, прогулянка парком, ознайомлення з чудовими краєвидами місцевого лісу і підвісним металевим місточком між с. Нескучним і Великою Новосілкою, де протікає річка особливого значення для місцевих жителів – Мокрі Яли. Тут з кінця ХІХ ст. на благодатній українській землі працював відомий театральний митець В. І. Немирович-Данченко, душевною відрадою якого була донька М.О. Корфа – Катерина.

Після щирого спілкування за чаєм із самовару на дровах обидві сторони обмінялись бажанням подальшої співпраці. Охоронець музею Сергій Костянтинович на очах усіх присутніх викопав 30 саджанців каштану, який у свій час посадив В. І. Немирович-Данченко. Це своєрідний подарунок нашому університету для закладання історичної алеї пам’яті на плодючому бердянському ґрунті.

Ми дуже радіємо цій зустрічі-казці! І сподіваємось на подальшу співпрацю…

Ірина Шумілова,
доцент кафедри менеджменту та адміністрування

Світлини Віталія Гнатюка


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print