«Зробити БДПУ магнітом для інтелігентної молоді»: звіт ректора перед наглядовою радою

На черговому засіданні наглядової ради Бердянського державного педагогічного університету, яке відбулось 4 червня 2021 року, звіт про свою роботу у 2016–2021 рр. презентував ректор, професор Ігор Богданов.

Особливістю цього засідання було те, що присутніми були не тільки члени наглядової ради (офлайн і онлайн), але й гості – заступник голови ЗОДА Владислав Куценко, депутат ЗОДА Вячеслав Колесников, секретар БМР Олександр Свідло, заступниця міського голови Олена Божкова, заступник голови Бердянської районної ради Віктор Дудукалов.

На початку засідання виступив голова наглядової ради академік НАПН України Микола Шут, який наголосив на надзвичайно потужній роботі ректора БДПУ Ігоря Богданова, сприянні розвитку усіх напрямків стратегії БДПУ.

У своїй доповіді ректор проаналізував вступну кампанію, продемонстрував динаміку вступу за 5 років, зупинився на позитивних та негативних тенденціях, висвітлив організацію освітнього процесу, підкреслив, що значна увага приділяється якості вищої освіти, кадровому забезпеченню, науковій роботі, інформатизації освітнього процесу та поліпшенню матеріально-технічної бази університету.

Наприкінці пролунали слова величезної подяки усім тим людям, хто допомагав у вирішенні важливих стратегічних питань на різних рівнях – від місцевих органів до найвищих щаблів влади. Професор Ігор Богданов висловив сподівання, що позитивний тренд реального наповнення нашої співпраці буде продовжений. «Я хочу запевнити, що ми й надалі готові робити все для утвердження Бердянського державного педагогічного університету як одного з найкращих, провідних закладів вищої освіти педагогічного спрямування, центром культури, науки та освіти, своєрідним магнітом для інтелігентної молоді», – зазначив Ігор Тимофійович.

Доповідь ректора була схвально сприйнята членами наглядової ради та запрошеними гостями.

Народний депутат України, заступник голови наглядової ради Сергій Соболєв зупинився на тих проблемних речах, які продовжують існувати в Україні. «Це і «держава в смартфоні», про яку ми всі мріяли, коли всі питання мають вирішуватися автоматично, але поки що це не працює, і відсутність державного замовлення, що суттєво впливає на фінансовий і бюджетний стан, в тому числі і БДПУ. Це й питання – куди далі розвиватися? Бо пріоритетним стає саме дистанційне навчання. Без сумніву, треба проаналізувати ті постанови Кабінету міністрів, які фактично не дають можливості рухатися уперед, – виходить ті, хто краще працював усі ці роки, вони опинялись у найскрутнішому становищі.

Те, що було зроблено за ці 5 років – і це все не на папері, а можна пройтися і побачити на власні очі у корпусах, і у навчальній базі, і у підготовці фахівців та викладацького складу – коштувало неймовірних зусиль ректора і усього колективу БДПУ. Без сумніву, треба продовжувати рух.

Керівник експертної групи Міністерства освіти і науки України Ігор Балуба відзначив, що колектив університету – команда однодумців, професіоналів. «Мені дуже приємно, що очолюють його адміністратори, менеджери найвищого рівня – ректор, проректори, керівники факультетів. Те, що показав у звіті ректор, звичайно, вражає! Також хочу відмітити, що Ігор Тимофійович зміг налагодити працю і знайти порозуміння з місцевим і обласним керівництвом, які знаходять можливість підтримати університет, розуміючи, що у перспективі такий заклад має стати центром освіти не тільки Бердянська. Мені дуже приємно, що команда університету знаходить можливості для вирішення нестандартних, дуже важливих питань. Хочу подякувати теплими слова усьому колективу і Вам особисто, а також членам наглядової ради, які опікуються університетом».

Академік Микола Шут наголосив: «Відчувається, що системними зусиллями ректора, колективу університету, ефективними діями досягнуто дуже багато, але не менш амбітними є й плани університету – вони дають впевненість у тому, що все буде виконане!»

Одностайне схвалення звіту ректора і позитивна оцінка діяльності Ігоря Богданова стали логічним завершенням засідання наглядової ради.

Юлія Мельнікова,

завідувачка кафедри соціальних комунікацій

Фотографії: Роман Костромицький,

Світлана Литовченко, Владислав Кушнеренко


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print