Досвід – найкращий вчитель

Якісна реалізація освітньо-професійної програми можлива за умови поєднання зусиль та інтелектуального потенціалу колективу випускової кафедри і залучення до освітнього процесу роботодавців та фахівців-практиків. Такий підхід допомагає врахувати реальні інтереси стейкхолдерів, що, у свою чергу, сприяє підвищенню ефективності та конкурентоспроможності освітньої програми.

Здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти, які навчаються на освітньо-професійній програмі «Середня освіта (Мова і література (англійська))» стали учасниками майстер-класу «Грантрайтінг. Успішне подання заявок» від Ірини Пономарець – вчителя-методиста англійської мови вищої категорії комунальної установи «Пологівський колегіум № 1» Пологівської міської ради Запорізької області.

На початку зустрічі Ірина Олександрівна акцентувала увагу, що прогресивний вчитель нового покоління, який постійно розвиває свої вміння та прагне до постійного самовдосконалення, власним прикладом надихає учнів, розвиває в них навички XXI ст. На сьогодні існує безліч неймовірних можливостей для розвитку, як для учнів, студентів, вчителів, так і закладів освіти в цілому. Важливими моментами є, перш за все, вирішити, який саме проєкт цікавить і для чого він потрібен. Під час написання будь-якої заявки потрібно чітко і ясно визначити проблематику та мету, поставити завдання та способи їх досягнення, необхідно обґрунтувати, хто отримає користь від реалізації ідеї. Вкрай необхідно уважно читати інформацію, не упускати жодного моменту, бути послідовним. Написати свою заявку так, щоби зацікавити своєю ідеєю.

Пані Ірина розказала про позитивний досвід подання заявок для участі в програмі GoCamp (літні мовні табори, що підтримуються корпусом Миру), численних тренінгів для вчителів англійської мови від посольства США в Україні. Ірина Олександрівна двічі отримувала стипендії на навчання на 8-ми тижневих онлайн-курсах для вчителів, що підтримуються та фінансуються урядом США (George Mason University – 2018, SIT Graduate Institute –2020). У 2017 році вона стала півфіналістом програми SUSI «Study United States Institute».

На думку доповідачки, у 2019 році здійснилася її давня мрія. Вона була відібрана в групу фіналістів конкурсу програми Педагогічної майстерності та досягнень вчителів шкіл Євразії та Південної Азії (Fulbright TEA Media Literacy Cohort). Упродовж семи тижнів вона навчалася в Kent State University, Ohio, USA та проходила стажування в Kenston High School.

Наразі пані Ірина – член благодійної організації «Українське Фулбрайтівське коло» для випускників програми Фулбрайт, а також лідер міжнародної спільноти випускників програм, що підтримуються урядом США. Наприкінці зустрічі Ірина Олександрівна зазначила, що не завжди мала успіх, але її девіз – «Failure is another step to success».

Ірина Шиманович,

доцентка кафедри іноземних мов

і методики викладання


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print