7 грудня на території Запорізького козацького ліцею відбулася нарада «Стан освіти в Запорізькій області в період війни» Запорізької обласної військової адміністрації за участю Міністра освіти України С. Шкарлета. Були присутні голови районних та міських військових адміністрації.
Очільник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух проінформував учасників зібрання про реальну ситуацію в прифронтовому регіоні, проблеми, що виникли у результаті окупації країною-агресором частини території області.
Про виклики в галузі освіти доповіла директорка департаменту освіти і науки Л. Бухаріна.
Забезпечення безпекової діяльності освітніх установ – інформативне питання керівники силових органів (національної поліції, ДСНС, ювенальної поліції).
С.Шкарлет висловив задоволення діяльністю місцевої влади щодо забезпечення життєдіяльності освіти у самому тривожному регіоні України. Акцент – забезпечення усіх, без виключення, закладів освіти ефективними сховищами. Заклад освіти має взяти на себе функції пунктів незламності. Магістранти (здобувачі другого освітнього рівня) та аспіранти, в цей складний час, повинні заповнити вакансії в освітніх установах і працювати на державу.
Я розповів учасникам наради про діяльність Бердянського державного педагогічного університету щодо забезпечення регіону висококваліфікованими кадрами керівників освітніх установ (випускники магістратури «Менеджмент»). Позитивною є просвітницька діяльність у вигляді дискурс-семінару для керівників закладів освіти, переміщених з тимчасово окупованих територій.
Звернув увагу С.Шкарлета на той факт, що після нашої перемоги відбудуться природні зміни в освітньому ландшафті національної освіти. На мою думку необхідно доцільно врахувати досвід освітньої діяльності університетів із здобувачами освіти набутий в часи пандемії ковіду і війни 2022 року (он – лайн освіта на різних ІТ платформах). Тож пропоную утворити новий для нашої системи вищої освіти заклад – «Відкритий університет». Наш, Бердянський державний педагогічний університет згоден очолити цей проєкт.
Презентував та подарував міністрові підручник «Управління закладом освіти». Розповів його унікальну історію: підручник було видано під час війни і тимчасової окупації м.Бердянськ; ще до його виходу, 23 березня, в М.Ірпінь був жорстоко вбитий основний рецензент, професор Є.Хриков. Це перший підручник з управління, у якому зібрані посилання на успішні управлінські практики.
Василь Крижко