КОНКУРС ПАТРІОТИЧНОЇ ПОСТАНОВКИ

НАПЕРЕДОДНІ ДНЯ ВЕЛИКОЇ ПРЕМОГИ

ПРОЙШОВ НА ГОЛОВНІЙ СЦЕНІ БДПУ

…За кілька днів шістдесят восьмий «переможний травень» розпочне свій календарний відлік, і ми знову під час свят схилятимемо голови перед тими, хто ціною своєї крові подарував нам щасливі миті історичної Перемоги – ветеранами Великої Вітчизняної війни. В БДПУ, з поміж багатьох змістовних заходів, присвячених підготовці до цієї знаменної дати, уже втретє вирізняється конкурс патріотичної постановки. Студенти всіх інститутів та факультетів заздалегідь готують десятихвилинні, по-справжньому творчі сценічні виступи, посвячені Перемозі та Ветеранам. Відділ виховної роботи університету на чолі з кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри музичного виховання Анеттою Омельченко розробив Положення про конкурс, затвердив склад журі (ветеран Великої Вітчизняної війни, кандидат економічних наук, доцент БДПУ Юрій Юхно, полковник у відставці Михайло Будько, кандидат педагогічних наук, професор БДПУ Володимир Котляр, начальник штабу цивільного захисту БДПУ Сергій Кріулін та редактор газети БДПУ, регіональний директор американського Фонду ім. К. Ковшевич Степан Герилів), зробив усе, щоби конкурс перетворився в справжнє театралізоване дійство, мета якого одна – підвищення рівня патріотичного виховання серед студентської молоді. Затамувавши подих, час від часу непомітно витираючи непрохану сльозу, і глядачі, і члени журі дивувались майстерності виконавців, що демонстрували зі сцени велич воїна-переможця, солдата-героя! Патетика багатьох слів, незабутня мелодія військового вальсу, болі та переживання фронтовиків, щирі та теплі слова вдячності за велич Великої Перемоги яскраво впліталися в кожний виступ аматорів сцени.

А бурхливі овації, «солодкі» призи, грамоти та визнання справжньої майстерності – переможцям конкурсу: студентам Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти; Інституту філології та соціальних комунікацій; соціально-гуманітарного факультету; студентам Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв (спеціальна відзнака). А також усім, хто брав участь у цьому конкурсному театралізованому святі на честь Великої Перемоги…

Олександр Степаненко

На світлинах: сьогоднішнє свято патріотичної постановки в БДПУ

Світлини автора

Сьогодні – Всесвітній день книг і авторського права

Це один із знакових днів у нашому міжнародному календарі. Талант письменника – яскрава демонстрація духовного начала всього людства. Уміння висловити свої почуття і переживання, думки і образи, події і відносини, і багато чого, що так чи інакше зв’язується з людським світоглядом – справжній дар. Сказати і бути почутим, знайти розуміння і відгук у серцях вдячного читача – це мета будь-якого автора. Далеко не всім вдавалося досягти її. А деякі навіть випереджали свій час, будучи натхненниками і законодавцями нових підходів, і нових поглядів.

Слова і фрази, найрізноманітніші вирази, хід і перебіг думки, цілий потік процесу мислення і почуттів, який лягає в основу того чи іншого твору, стаючи згодом нашим спільним людським надбанням, захоплює і багатьох просто не може залишити байдужими, надаючи унікальний колорит нашому з вами життю і духовної спадщини. Дата святкування Всесвітнього дня книг та авторського права, який увійшов у міжнародний календар за рішенням ЮНЕСКО в 1995-му році – 23-е квітня. Вона вельми символічна для всієї нашої світової літератури. У цей день, до прикладу, покинули світ або прийшли в нього такі знамениті і відомі автори як Шекспір і Сервантес, Моріс Дрюон і Інка Гарсіласо де ла Вега, Мануель Мехіа Вальєхо і Володимир Набоков, X. Лакснесс і Дж. Пла.

На щорічній Генеральній конференції ЮНЕСКО 1995-го року, що проходила тоді в столиці Франції Парижі, було прийнято рішення заснувати не тільки це всесвітне свято. За даними проекту DilovaMova.com, була заснована і Премія Всесвітньої організації ЮНЕСКО за пропаганду кращих ідеалів толерантності і терпимості в дитячій і юнацькій літературі.

Всесвітній день книг і авторського права

Книга – незамінний носій інформації. Завдяки книгам ми не тільки отримуємо простий і зрозумілий доступ до ідей і знань, моральних і духовних цінностей, ми торкаємося до справжніх творчих досягнень та розумінню краси нашого людства. У світі багатого культурного різноманіття, саме книга є певним вікном у просторі і часі, що відкриває перед нами різні цивілізації і соціальні культури, історичні повороти і неминучий прогрес.

У Всесвітній день книг і авторського права ми приєднуємося до привітань на адресу всіх наших авторів. Бажаємо їм глибокого натхнення і легкого пера! Ваша роль у розвитку сучасної культури безцінна. Нехай ваш талант і надалі продовжує служити збереженню і примноженню духовного багатства кожної держави і світу в цілому! Зі святом Вас!

Джерело: http://www.dilovamova.com