У ПОЛКУ СПРАВЖНІХ НАУКОВЦІВ – ГІДНЕ ПОПОВНЕННЯ!

ІЗ ЛИСТА ДО РЕДАКЦІЇ

«Шанована нами Софія Філоненко з Бердянського державного педагогічного університету блискуче захистила докторську дисертацію, в якій чітко окреслила: яких добрих слів і яких не-добрих заслуговує сучасна українська масова література. Захист пройшов тріумфально. І не де-небудь, а на найвищому науковому рівні в Інституті літератури імені Тараса Шевченка НАН України. Добрих слів, адресованих і науковій роботі, і її авторці, не пошкодував і директор Інституту, голова вченої ради, академік НАН України Микола Жулинський.

Оскільки нашим «детективам у стилі ретро» присвячено окремий розділ дисертації, то висока Рада не лише запросила нас на захист, а й надала слово наприкінці дискусії. Що трапляється надзвичайно рідко. За що окреме спасибі.

Також дякуємо молодому доктору наук за чітке академічне визначення того, ким ми є в літературі. Послуговуючись її термінологією і кваліфікацією, ми тепер «класики адреналінового жанру».

Валерій та Наталя Лапікури

Єдине прохання до Міністерства освіти не поспішати вводити наші твори до шкільного курсі української літератури. Бо ці Лапікури… від них можна чого завгодно чекати».

Валерій та Наталя Лапікури

українські письменники, тележурналісти, політологи, аналітики…

Від редакції: 23 квітня відбувся захист докторської дисертації ФІЛОНЕНКО Софії Олегівни на тему “Ґендерний дискурс сучасної української масової літератури” (спеціальності 10.01.06 – теорія літератури, 10.01.01 – українська література). Офіційні опоненти: Поліщук Я. О. д. філол. н., проф., професор кафедри української літератури, компаративістики і соціальних комунікацій (Гуманітарний інститут Київського університету імені Бориса Грінченка); Штейнбук Ф. М., д. філол. н., директор Інституту філології, історії та мистецтв (Республіканський вищий навчальний заклад “Кримський гуманітарний університет” (м. Ялта); Панченко В. Є., д. філол. н., проф., професор кафедри літератури та іноземних мов., (Національний університет “Києво-Могилянська академія”).

До щирих привітань панства Лапікурів приєднуємось й ми.

ФАЙНІ ЦІЛІ В ПАНІ ЛІЛІ

Хто така пані Ліля? О, то дуже поважна пані, знайомтесь: «Лі́лія Миха́йлівна Грине́вичукраїнський політик. Народний депутат України. Член ради партії «Фронт Змін», координатор напрямку «Суспільство знань» проекту «Уряд змін» Арсенія Яценюка. Має дві вищі освіти). На даний момент займається науковою діяльністю в Національній академії педагогічних наук України. На парламентських виборах 2012 року обрана народним депутатом України від партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» під № 14. У Верховній Раді очолила Комітету з питань науки і освіти» («Вікіпедія»).

Саме вона сьогодні, 25-го квітня, завітала до БДПУ для щирої розмови з науковцями університету. Зустріч проходила в обідню пору в конференц-залі. Лілія Михайлівна детально зупинилася на роботі комітету, нюансах трьох законопроектів, що стосуються реформування вищої освіти, відповіла на запитання присутніх. Депутатка також наголосила, що комітет, який вона очолює в Верховній раді, намагається на основі трьох проектів законів, що нині активно обговорюються, виробити єдиний, який би влаштовував усі фракції, коли прийде час голосування.

«УС»

На фото Олександра Степаненка: момент із цікавої зустрічі