Student QUEST

Організація "CAMPUS BERDYANSK" минулої середи влаштовувала для молоді нашого міста Student QUEST. Квест – це інтелектуально-екстремальний вид командних ігор на вулицях міста, в якому змагаються декілька команд з виконання різного роду завдань. Перемагає та команда, що фінішує першою. Серед учасників квесту були також студенти БДПУ з різних факультетів та різного віку. Всього брало участь дев'ять команд. Сам квест складався з одинадцяти зовсім різних завдань: учасники продавали повітряні кульки з "Бердянським повітрям", дарували квіти та присвячували вірші незнайомцям, їздили в громадському транспорті, перевдягненими у "бабусю" , пропонували добрі вчинки звичайним перехожим. Всі завдання поєднував один сенс:"Не будь переможений злом, але перемагай зло добром!". Очікувалось, що весь квест буде тривати декілька годин, тому стало приємною несподіванкою те, що перша команда фінішувала всього за годину від початку, а останні прийшли через сорок хвилин після них. Переможців нагороджували солодкими презентами та щирими привітаннями. Але головне не перемога, а участь.

Варто також сказати кілька слів про саму організацію "CAMPUS BERDYANSK". Слово Кемпус – це абревіатура зі слів: "Клуб Енергійних, Мислячих По-новому, Успішних Студентів". Цей рух вже об'єднує молодь із 200 країн світу, а в Україні свою діяльність веде зі старту її незалежності. Головна мета – створити співтовариство активної молоді, яка зможе просувати як етичні цінності, так і активний аспект життя. Іншими словами – корисне пов'язати з приємним. Одне з завдань Кемпусу – ознайомити людей з християнськими цінностями. У різних країнах це представники різних церков, в Бердянську ж (і загалом, в Україні) Кемпус представлений євангельськими християнами баптистами.

Катерина Калініченко,

студентка І курсу кафедри соціальних комунікацій БДПУ

(Інформацію про Кемпус надав представник організації Артем Перков)

«БЕРДЯНСЬК ЛІТЕРАТУРНИЙ» ЗІБРАВ ДРУЗІВ

У БК «СОФІТ» СЬОГОДНІ, 14-ГО ВЕРЕСНЯ, ДЛЯ СВЯТКОВО-УРОЧИСТОЇ ПРЕЗЕНТАЦІЇ ДВОТОМНОЇ АНТОЛОГІЇ ТВОРІВ БЕРДЯНСЬКИХ ЛІТЕРАТОРІВ «ВІТРИЛА НАТХНЕННЯ»

Цілком закономірно, заслужено та цікаво розпочинали та провели це нинішнє урочистя, що проходило в рамках Днів міста, поетеса, арт-директор Центральної літературно-творчої організації «Бердянськ літературний» Раїса Чабан зі своєю дочкою поетесою Ларисою Абросимовою. Бо саме вони майже п’ять років тому задумали це видання, доклали неймовірних зусиль до пошуку авторів, зібрання творів, спонсорів, видавців…

«Виявилося, що Бердянщина багата на літераторів, серед яких є талановита молодь, – зазначає, зокрема, у вступному слові до першого тому Раїса Павлівна. – Моїм бажанням було не тільки заявити про того чи іншого митця, а ще й презентувати його різнобічну творчість, аби у читача склалося цілковите враження про нього». 142 творчі, талановиті бердянці вмістили на більш як 700 сторінках двотомника вірші, прозові твори, пісні, есе тощо.

На сцену «Софіту» виходили спонсори, поети, виконавці пісень, представники творчих об’єднань міста, звучали правдиві слова вдячності всім, хто долучився до появи на світ «Вітрил натхнення», декламувались вірші, лунали мелодії…

Приємно, звичайно, що двотомнику антології вміщено твори представників нашого університету: уривки з книги професорів Ігоря Лимана та Вікторії Константінової «Бердянський літописець» Василь Крижанівський», поетичні доробки студентів – членів літературно-мистецького об’єднання «Вітрила» Миколи Антощака, Ілони Бабенко, Ольги Бондаренко, Данила Гелла, Юлії Губи, Івана Давиденка, Вадима Мульченка, Юрія Обломія, Наталії Піскун, Вікторії Подолянчук, Юлії Русакової, Антона Сиващенка, Валерії Терехової; редактора газети БДПУ «Університетське Слово» Степана Гериліва. Тому не випадково виходила на святкову сцену та виступала з привітаннями заступник директора Інституту філології та соціальних комунікацій Вікторія Коркішко – для бібліотеки кафедри української літератури та компаративістики їй вручили примірник альманаху.

«Університетське Слово»

На світлинах: цікаві моменти з сьогоднішнього презентаційного дійства в «Софіті»

Світлини Олександра Степаненка