ЗАЧЕРПНУВШИ ЗНАНЬ ВОДИЦІ З РОЗУМОВОЇ КРИНИЦІ

Міжнародна наукова конференція «СКАРБНИЦЯ РОЗУМУ:

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ ДИСКУРС ЛІТЕРАТУРИ»

розпочала свою роботу в Бердянському державному педагогічному університеті.

Її проводить Інститут філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету (директор – професор Ольга Харлан) спільно з Інститутом літератури ім. Т. Г. Шевченка, Інститутом філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Науково-дослідним інститутом слов’янознавства та компаративістики БДПУ, Центром гендерних досліджень БДПУ під егідою Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України.

З ініціативою проведення наукового заходу виступили кафедра української літератури та компаративістики, кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури БДПУ.

На конференції працюють дев’ять секцій, присвячених інтелектуальним жанрам, проблемам взаємодії філософії та художньої літератури, науки і моралі, штучного інтелекту, образу вченого, інтелектуала, генія в художньому творі, а також детективній прозі як особливій логічній структурі.

Заявки на участь у конференції подали більше 200 учених, які представляли практично всі регіони України: міста Київ, Харків, Львів, Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Луганськ, Кам’янець-Подільський, Миколаїв, Слов’янськ, Тернопіль, Луцьк, Переяслав-Хмельницький, Житомир, Херсон…

Обговорити проблеми літератури та повсякдення виявили бажання філологи з Польщі, Білорусі та Російської Федерації. Більше 40 учасників представили стендові доповіді, які розміщені на сайті університету. До участі в конференції зголосилося більше 20 докторів наук, які представляли провідні наукові й вищі навчальні заклади України та зарубіжжя. Серед них – авторитетні науковці: професори Галина Александрова, Олена Єременко, Юрій Пелешенко, Микола Васьків (Київ), Любов Хавкіна, Олександр Борзенко, Микола Саппа (Харків), Оксана Філатова (Миколаїв), Іван Штейнер (Гомель, Білорусь) та інші.

Урочисте відкриття конференції пройшло сьогодні, 26 вересня, в актовій залі першого корпусу БДПУ. Із коротким вступним словом виступила та представляла гостей Софія Філоненко – директор науково-дослідного інституту слов’янознавства та компаративістики БДПУ. Учасників конференції вітали: ректор БДПУ, професор Вікторія Зарва, директор Інституту філології та соціальних комунікацій Ольга Харлан, координатор з міжнародного співробітництва БДПУ Ігор Лиман, вчений секретар Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України Геннадій Нога, письменниця (Харківське видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля») Сімона Вілар, письменник (Київське видавництво «Грані-Т» Іван Андрусяк, студентки-практикантки з Німеччини Ліллі Хубер, Ліліан Франц і Марія Мейлер.

Студенти, викладачі та учасники конференції вже мали цікаві зустрічі з відомою українською письменницею, авторкою любовно-історичних романів Сімоною Вілар та з відомим письменником і критиком Іваном Андрусяком (див. світлини).

Під час конференції традиційно проходить презентація найновішої наукової, методичної та навчальної літератури з актуальних проблем філології.

Міжнародна наукова конференція сприятиме піднесенню престижу нашого університету, згуртуванню науковців України та зарубіжжя, залученню студентів до наукової роботи.

«Університетське Слово»

Світлини Романа Костромицького

Нові горизонти навчального й наукового життя

IMG_294114 – 21 вересня 2013 року директор Інституту філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету Ольга Харлан взяла участь у проекті «Сучасний університет – проектний підхід до організації роботи відповідно до положень європейських кваліфікаційних рамок». Організаторами проекту є Фундація Центральноєвропейської Академії навчання і сертифікацій (Польща, президент – Микола Смолінський). У рамках проекту директор відвідала польські навчальні заклади: Університет інформатики та мистецтва (м. Лодзь) та Університет економіки (м. Бидгощ). Розглядалися проблеми можливості навчання за подвійними магістерськими програмами (Україна – Польща); виробничі практики студентів за кордоном; забезпечення мобільності викладачів – наукові стажування, можливість викладання за кордоном, спільна наукова діяльність.

26_09_2013_slide_1

Загалом, поїздка виявилася досить вдалою. В Університеті інформатики та мистецтв (м. Лодзь) відбулося обговорення спільних магістерських програм зі спеціальностей «Економічна кібернетика» (Україна) та «Інформативні технології в управлінні» (Польща), визначалися основні напрями наукової діяльності: викладачі БДПУ мають змогу взяти участь у конференції «Педагогічна теорія на службі практики. Практика – натхнення для теорії», що відбудеться 23 листопада в Лодзі. Цікавою була зустріч із директорами інститутів Університету економіки в Бидгощі, які ознайомили з особливостями роботи цього навчального закладу та запросили до співпраці.

«Університетське Слово»

На світлинах: Ольга Харлан, як учасник «польського проекту» «Сучасний університет – проектний підхід до організації роботи відповідно до положень європейських кваліфікаційних рамок»