Ми – в Index Copernicus!!!

Бердянський державний педагогічний університет системно підходить до питання інтеграції до європейського і світового науково-освітянського простору, що підтверджується підвищенням публікаційної активності викладачів університету в престижних виданнях, що входять до авторитетних наукометричних баз, а  також включенням фахових періодичних видань вишу до цих баз. Упродовж 2017 року фахові видання БДПУ “Наукові записки Бердянського державного педагогічного університету. Серії: Філологічні науки, Педагогічні науки” проходили реферування в міжнародній наукометричній базі даних Index Copernicus (Польща), яка включає індексування, ранжування та реферування журналів, а також є платформою для наукової співпраці та виконання спільних наукових проектів, і отримали схвальні рішення (Філологічні науки: https://journals.indexcopernicus.com/search/details?id=46571&lang=pl; Педагогічні науки: https://journals.indexcopernicus.com/search/details?id=46554&lang=pl ).

Зазначимо, що фахові видання БДПУ (Серії: Філологічні та Педагогічні науки) також входять до наукометричних баз даних:

Запрошуємо науковців у галузі філологічних та педагогічних наук до співпраці!!!

Индекс Коперникус. Педагогика Индекс Коперникус. Филология

oblogka15 image001  

Науковий відділ БДПУ

Відпочинок – від профкому

Не так давно, організована профкомом університету (голова – депутат Бердянської міської ради, доцент БДПУ Віталій Лола) група викладачів та співробітників відправлялась на зимовий відпочинок та оздоровлення за пільговими путівками «Тур 365» у знамените місто Трускавець.

Відпочинок тривав 7 днів, за які можна було оздоровитись, подихати свіжим Карпатським повітря та насолодитись незабутнім відпочинком.

У вартість путівки входив багатий перелік послуг, які надає туристична компанія (див. додатки).

Представники нашого університету не тільки набралися сил і енергії на майбутнє, але й дуже гарно та з користю провели відпочинкові дні. Дехто відправлявся на одноденну екскурсію до Польщі, деякі герої навіть встигли отримати дипломи активних учасників оздоровчого екскурсійного туру «Трускавець 365-Львів-Закарпаття».

Кожен, хто побував цьогоріч у Трускавці, повернувся з приємними враженнями, бажанням знову й знову повертатись саме до такого активного відпочинку та із вдячністю профкому університету за надання можливості так чудово провксти 7 січневих днів.

27535558_1967111520283060_894128309_o 27536640_1967111543616391_95007012_o

27536726_1967111530283059_793211632_o 27536864_1967111526949726_1136099425_o

aZ-d6NKjTwk  N4O7lR1aAUs

 v2Rl3VePXaw W9ORJHnTlfI

z5nCU-zhDq0       rxKGuhc3sSQ      jpg309

Юлія Хаматгораєва,
студентка БДПУ,
кореспондент «Університетського Слова»

Світлини з архіву профкому

 

Із листа до редакції

   На адресу редакції щойно надійшов лист від випускниці БДПУ Вікторії Лутчак, яка проходила стажування в апараті Верховної Ради України (як зараз наш Антон Сердюченко), а нині продовжує навчання в США:  

«Дорогі друзі!  Наш випускник Ігор Зосименко, який зараз працює в Міністерстві молоді та спорту України, поділився приємною новиною: оголошено конкурс на прийом заявок на премію КМУ для молоді. 

У додатку та за поданими нижче посиланнями ви знайдете всю необхідну інформацію. Подавайтеся самі та, будь ласка, поширюйте інформацію серед зацікавлених!

ПРЕМІЇ.compressed

https://www.kmu.gov.ua/ua/news/rozpochato-prijom-zayavok-na-zdobuttya-premiyi-kabinetu-ministriv-ukrayini-dlya-molodi

http://dsmsu.gov.ua/index/ua/material/35253

https://www.facebook.com/youthdepukraine/».

Дякуємо, Вікторіє!

20171112145107

«Університетське Слово»

Краса чудового Бердянська – на екрані

   Сьогодні, 25 січня, в художньому музеї ім. І. І. Бродського пройшла презентація документального фільму про Бердянськ – із телевізійного циклу «7 чудес України: історичні міста і містечка». Презентував телепроект бердянцям його автор Микола Томенко – відомий український політик, громадський діяч, засновник фонду «Рідна країна». На прем'єрний показ фільму були запрошені місцеві краєзнавці, депутати міської ради, науковці, педагоги, музейні працівники, учасники зйомок і, звичайно ж, представники БДПУ на чолі з ректором університету, професором Ігорем Богдановим. Адже початок і значна частина фільму присвячена саме нашому університету. Микола Томенко зізнався, що робота над фільмом про Бердянськ була однією з найскладніших, бо матеріалу було відзнято дуже багато, а хотілося показати якомога більше історичних і туристичних родзинок Бердянська.

Варто завважити, що в 2016 році Бердянськ брав участь у Всеукраїнському конкурсі “Сім чудес України: історичні міста і містечка”, який проводив фонд “Рідна країна” та став одним із переможців. В подарунок переможці отримують фільм, який демонструватимуть центральні телеканали. Спеціальним завданням нового серіалу з циклу «7 чудес України: історичні міста і містечка» є допомога у промоції історичних, культурних та туристичних можливостей міст та невеличких містечок України, а також донесення до широкого загалу невідомих та менш знаних сторінок української історії та героїчних постатей.

У Бердянську зйомки фільму проводилися на початку липня 2017 року, а його коротку версію було показано 1 вересня на телеканалі ІCTV в програмі «Ранок у великому місті». Після презентації фільм буде транслюватись на центральних телеканалах.

Присутні тепло зустріли прем'єру фільму про рідне місто, а згодом тепло дякували творцям стрічки оплесками. Після показу Микола Томенко відповів на запитання глядачів і запевнив, що тепер в Бердянську буде ще більше туристів. Гостя вітали місцеві депутати, ректор БДПУ, професор Ігор Богданов, завідувач відділу культури виконкому Бердянської міської ради Микола Шостак, редактор газети БДПУ «Університетське Слово» Степан Герилів та інші.

т1 т2

т3

т4          т5         т7

bdr bdr

 

 

«Університетське Слово»

Світлини зі сторінки на ФБ – Alex Weber та «УС»

 

Перші кроки нашого Антона у Верховній Раді

Починаючи з 22-го січня цього року, в Апараті Верховної Ради України розпочалась "Програма стажування" для 50 учасників-переможців конкурсного відбору. Одним з них є студент 4 курсу факультету дошкільної, спеціальної та соціальної роботи БДПУ Антон Сердюченко. В урочистому заході з нагоди відкриття Програми взяли участь: голова Верховної Ради України Андрій Парубій, народний депутат України Валерій Карпунцов, Президент Фонду Східна Європа Віктор Лях, директор Програми USAID РАДА Ігор Когут, виконавчий директор ГО "Ліга інтернів" Марія Савіна, які привітали учасників з новим етапом у їхньому професійному житті.   Вже з перших днів стажування розпочалась захоплююча робота в Апараті Вкрховної Ради, стартували зустрічі з політичними та суспільними діячам України, лекції щодо функціонування  парламенту України – від людей, які там працюють.

Протягом шести місяців інтерни будуть брати участь у законопроектній роботі, здійснюватимуть аналітичні дослідження, допомагатимуть своєму структурному підрозділу в проведенні комітетських, парламентських слухань, круглих столів, фахових заходів тощо.

А1

А2       А3      А4

А5 А6

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами
Антона Сердюченка)

Залишилося кілька днів,

щоб податися на цей чудовий проект! Не зволікайте! Поширюйте новину серед зацікавленої молоді.

Шановне панство!

Від імені Польсько-Американського Фонду Свободи, Фонду „Боруссiя” та Фундації «Лідери змін» звертаємось з величезним проханням донести наступну інформацію про конкурс на міжнародну програму Study Tours to Poland.

ЩО ТАКЕ STP?  #studytourstopoland

Це не туристична поїздка, не перерва в освіті – це 12 днів інтенсивної праці, але зовсім іншої, ніж у студентському повсякденні. Програма візиту досить насичена – небагато часу лишається на відпочинок – і має допомогти учасникам придбати новий досвід, знання та навички.

Реалізація проекту передбачає працю у міжнародній групі, а також спільне дозвілля, пізнавання нових місць та цікавих людей. Це також час на отримання нового досвіду та можливість ділитися з іншими вже здобутим. А ще можливість будувати спільні плани та мріяти про майбутнє.

Чекаємо на відкритих, готових до співпраці молодих людей, що шукають нових приятелів та пригоди! Запрошуємо активних, змотивованих та цікавих оточуючого світу студентів до участі у Study Tours to Poland! Усіх зацікавлених запрошуємо на наш сайт: www.studytours.pl

Конкурс триватиме до 29 січня 2018.

Надіємось на співпрацю, і будемо дуже вдячні, якщо Ви донесете дану інформацію до навчальних закладів, громадських організацій та активної молоді Вашого регіону.

unnamed

З повагою,

команда Study Tours to Poland

 

Визнання науковців-літературознавців БДПУ

Викладачі кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури БДПУ доктори філологічних наук, професори Вікторія Зарва, Олена Колінько, Софія Філоненко отримали персональні запрошення написати словникові статті до 19-го тому «Енциклопедії сучасної України». У листі до Вікторії Зарви директор Інституту енциклопедичних досліджень Микола Григорович Железняк зазначив, що «У вересні 2010 року на базі Інституту філології Бердянського державного педагогічного університету проходила міжнародна наукова конференція «Мариністика в художній літературі»». Саме тому бердянським літературознавцям довірено написати статтю «Мариністика в художній літературі». Треба зазначити, що це не перше замовлення від енциклопедій до науковців-літературознавців нашого університету, які мають такий досвід, отриманий при написанні статей до «Української літературної енциклопедії». Чекаємо на вихід чергового тому «Енциклопедії сучасної України»!

Енциклопедії_сучасної_України-2017 Енциклопедія_сучасної_України-корінець

Кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури

З нагоди Дня Соборності України…

Із метою суспільної консолідації, зміцнення національної єдності навколо ідеї побудови соборної української держави, утвердження ідеалів свободи і демократії, відновлення національної пам'яті учора, 22 січня, у Бердянській центральній бібліотеці з нагоди Дня Соборності України і 100-річчя проголошення 4-м Універсалом Центральної ради (1918) Української Народної Республіки “самостійною, ні від кого незалежною, вільною суверенною державою українського народу”, відбулися урочисті збори з участю військових, учасників бойових дій, волонтерів, науковців і освітян, працівників культури, громадських активістів… Учасники заходу заспівали Державний Гімн України та вшанували хвилиною мовчання загиблих захисників всіх поколінь за незалежність України.

Із вітальним словом виступив головний спеціаліст відділу організаційної роботи та внутрішньої політики Ігор Зубрицький, який побажав всім міцного козацького здоров'я, успіхів, щастя, миру та злагоди нашій рідній Україні… Про важливі події української історії у січні 1918 року, Уроки української революції 1917-1921 років, про необхідність національної єдності для успішного спротиву зовнішньої агресії, про героїзм захисників України по відстоюванню соборності і незалежності країни розповіли ведучі національно-патріотичного заходу: заступник голови міської ГО «Українська громада», вчитель історії Ольга Войникова, голова Запорізької обласної ГО учасників АТО «Легіон Свободи» Микола Тюркеджи, представник Всеукраїнської обласної спілки ветеранів АТО Косянтин Денисов, голова міського осередку ВГО «Товариство Просвіта ім. Т. Г. Шевченка» Володимир Пилипенко, доцент Бердянського державного педагогічного університету, одна із засновниць ВО БДПУ «Наші Атланти» Анетта Омельченко, завідувач сектором інтернет-центру Центральної бібліотеки Олена Буркут та інші.

Учасників урочистих зборів привітали зі святом творчі колективи міста: народна хорова капела “Промінь”, вихованці дитячого театру “Теремок” (художній керівник Світлана Орищенко), Тетяна Петренко від міського Палацу культури.

Виступаючі привітали всіх з Днем Соборності України!

Разом – до перемоги! Слава Україні!

8 7

5 2

4 1

3  

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Ігоря Зубрицького) 

Видання книги з історії британських консулів у Бердянську фінансуватимуть канадці

Канадський інститут українських студій Альбертського університету (Меморіальний фонд ім. Михайла, Володимира й Олі Гальчук) фінансуватиме публікацію монографії професорів БДПУ Ігоря Лимана і Вікторії Константінової «Український Південь очима консулів Британської імперії 19 – початку 20 ст. Том 1: Британські консули в портовому місті Бердянську».

Книга являє собою дослідження історії зв’язків Бердянська із Великою Британією та біографій британських консулів у цьому південноукраїнському портовому місті. Видання певною мірою “відкриває” Північне Приазов’я як складову Південної України і безпосередньо Бердянськ для англомовних читачів, які до того могли знайти лише розпорошені згадки про них. Цілісні комплекси англомовних джерел дозволяють рік за роком побачити Південь України очима консулів, які у “довгому” 19 столітті представляли інтереси Британської імперії.

Рецензентами монографії виступають:

Gelina Harlaftis (professor, Director of the Institute of Mediterranean Studies, Foundation for Research and Technology – Hellas, Greece);

Hamdi Özdiş (professor of Düzce University, Turkey);

Валентина Шандра (доктор історичних наук, професор (Інститут історії України НАН України, Київ)).

logo1

 

«Університетське Слово»
(за інформацією НДІ Історичної урбаністики)

…І вони завжди радіють зустрічам!

Університетська волонтерська група "Наші Атланти" і ГО "Легіон Свободи" "Карпатська Січ" учора зустрічались із нашими бійцями 93-ї ОМБр та підрозділу "Карпатська Січ" в складі 93-ї ОМБр. Холодна, сніжна зима з вітрами і заметілями зустріла нас у зоні АТО. Завдяки допомозі наших друзів із Латвії – SOS palīdzība Ukrainas armijai, ми передали нашим захисникам: тепловізор, генератор і дві коробки з різними потрібними речами. Хлопці були дуже задоволені цією передачею і просили передати велике «ДЯКУЮ» за такі необхідні речі. Ми також и відвезли багато речей (фольгоізол, одноразовий посуд, буржуйку, труби на буржуйки, гідробар'єр, миючі засоби, шкарпетки, електричні чайники, ковдри, шапки, светри та ін.), що передали нашим захисникам небайдужі бердянці: Павло Порохня, Микола Тюркеджи, Олександр Шапошник, Тетяна Кулакова, Тетяна Татаренкова, Алла Сердюк, Білоног Олена, Іотова Валентина, Заяріна Оксана, Гудзь Марина, Федір Тершак із групою "Гуцульський оберіг" та ін.); смаколики від наших дівчат Тетяни Петренко, Інеси Скорик і Ірини Долі. Привезли усім небайдужим бердянцям велику подяку від нашим бійців. Багатьох із них я знаю вже не перший рік, і вони завжди радіють зустрічам, завжди посміхаються, а я в свою чергу, також їм із словами вдячності роздавала обереги і дуже просила бути обережними і, головне – залишатися живими. Ми дякуємо всім небайдужим бердянцям, які, приходячи до нас, кидають в нашу скриньку кошти для придбання найнеобхіднішого хлопцям на фронт. Отак всі разом ми й формуємо фронтові вантажі для наших захисників.

26733779_1723062501097196_2991934646186310210_n[1]  26805108_1723062504430529_3788870790277308478_n[1]

26733567_1723062587763854_5174791754389500529_n[1] 26731102_1723062594430520_555419686480055173_n[1]

26815051_1723062611097185_4256644213722014135_n[1] 26992475_1723062684430511_8742704584883705478_n[1]

26804410_1723062704430509_9198638168621716491_n[1]


Анетта Омельченко
НАШІ АТЛАНТИ

Візит Генерального консула Німеччини до БДПУ

16 січня 2018 р. до Бердянського державного педагогічного університету завітав Генеральний консул Німеччини Вольфґанґ Мьоссінґер.

Пан консул зустрівся із ректором БДПУ професором Ігорем Богдановим, який розповів гостю про наш університет, зокрема, його потенціал і перспективи подальшого розвитку.

Метою візиту Вольфґанґа Мьоссінґера було обговорення деталей проекту «Історія німецьких консулів у Північному Приазов’ї», що планується Науково-дослідним інститутом Історичної урбаністики (професори БДПУ Ігор Лиман і Вікторія Константінова) спільно із Генеральним консульством Німеччини.

_DSC3152 _DSC3155

_DSC3159 _DSC3163

"Університетське Слово"
(За матеріалами та світлинами проф. Ігоря Лимана)

Краса оновленого корпусу БДПУ

Неймовірно зворушливий новорічно-різдвяний подарунок отримали цьогоріч викладачі та студенти Бердянського державного педагогічного університету – оновлену частину фасаду 5-го університетського корпусу! До підтвердження того, що ми все-таки красиві, активно долучилися депутат Запорізької обласної ради Микола Ільїн, з фонду якого виділено 350 тисяч грн.; міський голова Володимир Чепурний та депутати Бердянської міської ради Віталій Лола, Тетяна Фурманова та Катерина Марченко, завдяки яким із міського бюджету виділено на ці роботи 400 тисяч грн. Опоряджувальні фасадні роботи проводилися за рахунок коштів університету, а паспорт на їх проведення видало ТОВ «Бердянскгражданпроект» (головний архітектор проекту – А. В. Корольова). Ректорат та колектив університету щиро вдячні усім, хто ініціював та втілював у життя весь процес оновлення корпусного фасаду!

Приємно, звичайно, що університетські корпуси оновлюються, стають набагато красивішими та привабливішими. Надіємося, що такі ж роботи продовжуватимуться і в цьому році завдяки підтримці міської влади та активності депутатів обласної та міської рад.

 

_DSC3144 26239536_396112130847782_1092583520055895801_n

_DSC3145 _DSC3147

«Університетське Слово»

Світлини Дмитра Бакарджиєва
(Студклуб)