Щирі вітання з успішним захистом

  Щиро вітаємо  асистента кафедри прикладної психології та логопедії БДПУ Ольгу Донченко та її наукового керівника –  кандидата психологічних наук, доцента кафедри прикладної психології та логопедії  БДПУ, докторанта кафедри психокорекційної педагогіки НПУ ім. М. П. Драгоманова  Олену Старинську з успішним захистом кандидатської дисертації за темою «Розвиток професійної креативності майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти засобами арттерапії» на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук зі спеціальності 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія.

   Захист відбувся 26 червня ц. р. під час засідання спеціалізованої вченої ради Д 26.053.10 у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова.
   Зичимо наснаги в професійному зростанні та у майбутніх наукових пошуках, успішного втілення всіх творчих та наукових задумів! Щасливого особистого життя та плідної професійної діяльності!

Фото

Колектив кафедри прикладної психології та логопедії

Світлина з архіву кафедри

Анетта Омельченко: «Не можна всидіти вдома…»

   …Коли знаєш, що є хлопці там, на передовій, які тебе так чекають… Завдяки небайдужим бердянцям, ми зібрали і відвезли одяг, іграшки, взуття дорослим і дітям, які проживать у прифронтовій зоні. Дякую організації Cimic Mariupol, члени якої багато допомагають простим людям у зоні військового конфлікту. Згодом разом із головою громадської організації ветеранів АТО "Легіон Свободи" в Запорізькій області Миколою Тюркеджи ми поїхали до наших захисників – бійців 8 батальону УДА. Вони нам такі рідні! І не тільки тому, що базуються за якихось сто кілометрів від нас, а й сама атмосфера у них така, що не хочеться від них їхати, а бути поруч із ними ще і ще, вдивлятися в їхні мужні обличчя, вслухатися в кожнісіньке слово… Вони такі молоді, а очі – задумливі, серйозні. 

   Дякую за фінансову допомогу Світлані Степаненко, жительці Бердянська, пенсіонерці Галині Михайлівні Пономаренко, яка вислала для потреб наших захисників 1000 гривень, родині Зінченків, Тетяні Татаренковій, Марині Гудзь, Володимиру Фуклєву, Наталі Іванченко, Інні Власовій, Олені Білоніг та іншим, завдяки яким ми купили свіжі овочі (картоплю, капусту, моркву, буряк, помідори, цибулю) та багато чого іншого…
   Також дякую Руслану Папішу за скоби, Олегу Зінченку – за смачну рибку, Любові Кардаполовій – за домашню черешню. Окрема вдячність Степану Гериліву та його тернопільським друзям: журналісту Михайлу Зубику та голові Тернопільської обласної ради Віктору Овчаруку за прислані недавно і вже доставлені хлопцям на передову десятки тюбиків "Теймурової пасти".
   Цього разу ми разом із моїми дівчатами збирались швиденько –  дай Боже, кожній з них всього найкращого. Від усіх хлопців передаю слова подяки усім, хто допомагає та підтримує. А нам треба пам'ятати, якою ціною ми платимо за мирне небо.
Якщо у вас є можливість поділитися фруктами чи зеленню, ми чекаємо. За маскувальними сітками теж уже вилаштувалася черга,  вони ж – дуже якісні, але, на жаль, не вистачає рук…».
Телефонуйте:

066-587-46-02, 099-977-71-74.

1 3

4 9

НАШІ АТЛАНТИ

Відзначили найкращих

День молоді в Бердянську – це справжнє свято творчості й натхнення, енергії і запалу, пізнання та самоствердження.

 Із нагоди святкування Дня молоді, активної позиції, вагомого внеску в розвиток молодіжної політики були відзначенні студенти і учні економіко-гуманітарного коледжу БДПУ. Грамотами, подарунками від міського голови були нагородженні: студентка групи ЕП-2 Єлизавета Варьєва, учениця групи  КК-37 Карина Мельнік, учениця групи КК-37 Єлизавета Бондаренко, учениця групи К-9 Юлія Аляб’єва.

Бажаємо нашим студентам подальших успіхів. 

20180624_192605

Галина Іванченко,

заступник директора з виховної роботи

Світлина з архіву коледжу   

У нас хлопці гостювали…

   Сьогодні ми, університетські «нашоатлантівці», проводжали захисників! Дякуємо Павлу Порохні за надану можливість гарно відпочити хлопцям два дні. Вдивіться в ці обличчя! Кожний з цих хлопців – герой, наша гордість. Один із – першого дня на війні, у другого – майже вся родина на війні (син, невістка), а двоє – такі ще молоді, а вже по два роки воюють… Один – починав з добробату, зараз вже – командир батальйону. Усі вони мають задумливі очі та добрі посмішки…

   Дякуємо Миколі (Нік Чернец) за смачну черешню, Наталі Іванченко за запашні пироги з вишнями, невтомним дівчатам – за швидко сплетену маскувальну сітку, Мирославу Гаю – за засоби від комарів і усім, хто нам і солдатам на фронті допомагає.
   Якщо у вас є можливість поділитися фруктами чи зеленню, ми чекаємо.
Телефонуйте: 066-587-46-02, 099-977-71-74.

1

НАШІАТЛАНТИ

Літературознавці БДПУ – опоненти в столичному Києві

   Викладачі кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури БДПУ доктори філологічних наук, професори виступили опонентами на захисті дисертацій у відомих закладах Києва. Вікторія Зарва була опонентом на захисті докторської дисертації Наталії Городнюк у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, а Софія Філоненко – кандидатської дисертації Діани Коваленко в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України.

   Це – заслужене визнання науковців-літературознавців університету Бердянська.

35971865_1955202521166088_7028589327068168192_n 36176662_1955202497832757_5496721599509823488_n

«Університетське Слово»
(за матеріалами Вікторії Зарви)

Світлини з архіву кафедри

Мажорно-мінорні звуки прощального вальсу

20 червня в актовій залі головного корпусу дружна родина викладачів, студентів, батьків випускників факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв зібралася з нагоди вручення дипломів про здобуття вищої освіти першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти. В урочистій святковій атмосфері лунали напутні слова від проректора з науково-педагогічної роботи, доцента Вікторії Ліпич; декана факультету, доктора педагогічних наук, професора, заслуженого працівника освіти України Людмили Коваль; голови профкому, кандидата педагогічних наук, доцента, заслуженого працівника освіти України, депутата міськради Віталія Лоли.

Вручаючи дипломи, викладачі-куратори академічних груп пригадували перші зустрічі з тими, кого сьогодні називали ласкаво не тільки «рідні діти», «любі, милі, дорогі», а й «шановні колеги». Усі одностайно бажали випускникам щасливої долі, успіхів на обраному життєвому шляху, досягнення вершин професійної майстерності, бути гідними звання студента рідної альма-матер – Бердянського державного педагогічного університету.

Шановні випускники!

Сьогодні вам лягли дороги дальні,

Цвітуть зірки і вабить висота,

В БДПУ Вам гімн відлунює прощальний,

Над залою окрилено зліта.

_DSC9674 _DSC9687

_DSC9694 _DSC9718

_DSC9721 _DSC9792 _DSC9903 _DSC9918

_DSC9928

Колектив факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв

Світлини з архіву деканату

Welcome to the summer language camp

Вчора, 20 липня, на факультеті філології та соціальних комунікацій студенти підсумували результати проходження практики в літніх мовних таборах. Уже третій рік поспіль на базі шкіл організовуються літні мовні табори для дітей. Їх створення покликано спонукати школярів практично застосовувати здобуті за період навчального року знання іноземних мов. У такому неформальному підході до навчання, педагоги і волонтери допомагають розкрити індивідуальні здібності учнів, підвищити рівень командної роботи, непомітно подолати мовний бар’єр, дають мотивацію для подальшого удосконалення іноземної мови.

Студенти 3 курсу спеціальності «Мова і література (англійська, болгарська)», під керівництвом старшого викладача кафедри іноземних мов і методики викладання Прядко Юлії Павлівни, взяли активну участь у діяльності літніх мовних таборів у школах нашого міста. Це була нестандартна педагогічна практика, яка тривала протягом двох тижнів. Студенти мали змогу відчути себе у ролі викладача, здобути педагогічний досвід, узагальнити свої знання з методики викладання іноземних мов. Час проведений у літніх мовних таборах залишив лише позитивні емоції і бажання удосконалюватися, щоб стати справжніми професіоналами своєї справи.

20180608_110639 20180608_123515

AHEBy0pKtcE IMG_20180620_141138

IMG-4ecae5d4c983122ff8a428ee5aee30f3-V IMG-0978fcab91f2b84ae512160d0087d10e-V

IMG-39fc26705a5b9c570997c0699943cff3-V  IMG-986eb4a72a42989d88138da67b2b42e6-V

 

Кальма Марія,

студентка 3АМЛ групи

факультету філології тасоціальних комунікацій

 

Валентин Терлецький: «Як зробити так, щоб при перегляді вашої телепрограми рука глядача не тягнулася до пульту?»

21 червня 2018 року в навчальному корпусі №4 Бердянського державного педагогічного університету відбувся тренінг журналіста Валентина Терлецького «Ентузіазм, бажання, досвід: як створити оригінальний і якісний телеконтент в часи шаленого вибору і конкуренції?» для студентів-журналістів університету.

Валентин Терлецький – кореспондент новин Творчого об’єднання «Бюро телерадіоновин Філії ПАТ «НСТУ “Запорізька регіональна дирекція”», автор телевізійних програм, письменник, поет, літературний критик і музикант, – розповів майбутнім журналістам як працювати і реалізуватися тележурналісту в сучасних ринкових умовах існування засобів масової інформації. На тренінгу було приділено увагу питанням маніпулювання суспільною думкою, жанровій класифікації сучасних новин, а також наголошено на тому, що інформація обов’язково має бути цікавою і корисною аудиторії.

Крім того, спікер поділився секретами того, як створити власний оригінальний телевізійний продукт, які ток-шоу є затребуваними серед цільової аудиторієї. Валентин Терлецький пояснив, що необхідно для того, щоб випустити в ефір якісну і цікаву програму на регіональному телеканалі за відсутності належних умов, обмежених можливостей і недостатнього фінансування. Студенти дискутували про складнощі виробництва телепрограми, пошук цікавих і оригінальних тем, специфіку роботи з інформацією на ТБ, запис інтерв’ю, написання сценарію, особливості пошуку відео, натурну зйомку, режисуру, монтаж і, звісно, місію і завдання ведучого. Також під час тренінгу учасники спробували створити власну пізнавальну програму і відчути себе у ролі телевізійних ведучих.

Дякуємо пану Терлецькому за цікаву і актуальну інформацію про сучасний процес телевиробництва, корисні поради і секрети журналістської майстерності!

Тренінг реалізовано в рамках проекту «Навчальна телестудія Бердянського державного педагогічного університету» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

6P2A7842 6P2A7847

6P2A7851 6P2A7868

6P2A7871

Університетське Слово
(за матеріалами кафедри соціальних комунікацій факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ)
Світлини доцента кафедри Романа Костромицького

 

Круглий стіл із впровадження УДК

Такі зустрічі у щоденній роботі університетських бібліотекарів відбуваються не часто. Учора, 20 червня, відбувся круглий стіл за темою «Впровадження УДК у бібліотеки закладів вищої освіти Запорізької області».

Нашими гостями були директори та завідувачі відділів бібліотек закладів вищої освіти Запорізької області.

Під час заходу обговорювались перші результати з впровадження в роботу бібліотек Універсальної Десяткової Класифікації. Мало сказати, що обговорення було жвавим, бо перший досвід та перші проблеми давно потребували спільного обговорення і зустрічі. До цієї зустрічі зав. відділом комплектування та наукової обробки документів Наталя Межуєва підготовила презентацію та доповідь.

Гості були задоволені як роботою нашого колективу, так і гостинністю університету. Ми раді, що ми налагоджуємо стосунки з колегами з Запорізьких та Мелітопольських вишів.

06 17

26 49

52 142

Тетяна Шилова,
бібліотекар 1 категорії

Світлини з архіву бібліотеки

Сумська зустріч-семінар проекту QUAERE

13-15 червня 2018 р. відбулась зустріч-семінар з питань розбудови внутрішньої та зовнішньої системи якості вищої освіти в рамках реалізації грантового проекту «QUAERE: Система забезпечення якості освіти в Україні: розвиток на основі європейських стандартів та рекомендацій». Цей проект, до консорціуму учасників якого входить БДПУ, співфінансується Еразмус+ програмою ЄС.

Організаторами зустрічі виступили Сумський державний університет, МОН України та Вроцлавський Технологічний Університет (Польща).

Програму заходу та фотозвіт можна побачити тут.

IMG_6277 IMG_6294

IMG_6296 IMG_6325

 IMG_6398 IMG_6534

IMG_6637 IMG_6649

IMG_6650 IMG_6377

Ігор Лиман, координатор міжнародної діяльності БДПУ

 

Обласний семінар-практикум викладачів фізичної культури у стінах Бердянського економіко-гуманітарного коледжу БДПУ

На базі Бердянського економіко-гуманітарного коледжу БДПУ з 13 по 15 червня пройшов обласний семінар-практикум викладачів навчальної дисципліни «Фізична культура» та керівників фізичного виховання професійної освіти Запорізької області.

Учасників семінару привітала директор коледжу Макарова І.А., яка розповіла про перспективи розвитку  Бердянського економіко-гуманітарного коледжу БДПУ, поділилася досвідом щодо акредитації спеціальності 5.01020101 «Фізичне виховання» та можливостями працевлаштування випускників на ринку праці.

Керівник фізичного виховання коледжу Григораш Г.Д. ознайомила присутніх викладачів з плануючою та звітною документацією БЕГК БДПУ. В дружній атмосфері начальник учбово-спортивного відділу Комітету фізичного виховання та спорту МОН України Мотора Е.М. підвела підсумки результатів обласних кубкових змагань серед учнів Запорізької області за 2017-2018 навчальний рік.

14 червня присутні на семінарі прослухали доповідь на тему «Методико-педагогічні реабілітації учнів з патологією опорно-рухового апарату».

На семінарі була представлена презентація методичних матеріалів експертно-творчої групи викладачів навчальної дисципліни «Фізичне виховання» та керівників фізичного виховання м. Мелітополя «Олімп» на тему «розвиток особистісних якостей і творчих здібностей учнів на основі компетентсного  підходу під час проведення уроків фізичної культури і в позаурочний час».

Обмін досвідом, безпосереднє спілкування викладачів, методистів та керівників фізичного виховання є позитивним прикладом модернізації змісту професійної освіти.

DSCF0202 IMG_8533

IMG_8571-min IMG_8634-min

Університетське Слово

(за матеріалами коледжу)