Welcome to the summer language camp

Вчора, 20 липня, на факультеті філології та соціальних комунікацій студенти підсумували результати проходження практики в літніх мовних таборах. Уже третій рік поспіль на базі шкіл організовуються літні мовні табори для дітей. Їх створення покликано спонукати школярів практично застосовувати здобуті за період навчального року знання іноземних мов. У такому неформальному підході до навчання, педагоги і волонтери допомагають розкрити індивідуальні здібності учнів, підвищити рівень командної роботи, непомітно подолати мовний бар’єр, дають мотивацію для подальшого удосконалення іноземної мови.

Студенти 3 курсу спеціальності «Мова і література (англійська, болгарська)», під керівництвом старшого викладача кафедри іноземних мов і методики викладання Прядко Юлії Павлівни, взяли активну участь у діяльності літніх мовних таборів у школах нашого міста. Це була нестандартна педагогічна практика, яка тривала протягом двох тижнів. Студенти мали змогу відчути себе у ролі викладача, здобути педагогічний досвід, узагальнити свої знання з методики викладання іноземних мов. Час проведений у літніх мовних таборах залишив лише позитивні емоції і бажання удосконалюватися, щоб стати справжніми професіоналами своєї справи.

20180608_110639 20180608_123515

AHEBy0pKtcE IMG_20180620_141138

IMG-4ecae5d4c983122ff8a428ee5aee30f3-V IMG-0978fcab91f2b84ae512160d0087d10e-V

IMG-39fc26705a5b9c570997c0699943cff3-V  IMG-986eb4a72a42989d88138da67b2b42e6-V

 

Кальма Марія,

студентка 3АМЛ групи

факультету філології тасоціальних комунікацій

 

Валентин Терлецький: «Як зробити так, щоб при перегляді вашої телепрограми рука глядача не тягнулася до пульту?»

21 червня 2018 року в навчальному корпусі №4 Бердянського державного педагогічного університету відбувся тренінг журналіста Валентина Терлецького «Ентузіазм, бажання, досвід: як створити оригінальний і якісний телеконтент в часи шаленого вибору і конкуренції?» для студентів-журналістів університету.

Валентин Терлецький – кореспондент новин Творчого об’єднання «Бюро телерадіоновин Філії ПАТ «НСТУ “Запорізька регіональна дирекція”», автор телевізійних програм, письменник, поет, літературний критик і музикант, – розповів майбутнім журналістам як працювати і реалізуватися тележурналісту в сучасних ринкових умовах існування засобів масової інформації. На тренінгу було приділено увагу питанням маніпулювання суспільною думкою, жанровій класифікації сучасних новин, а також наголошено на тому, що інформація обов’язково має бути цікавою і корисною аудиторії.

Крім того, спікер поділився секретами того, як створити власний оригінальний телевізійний продукт, які ток-шоу є затребуваними серед цільової аудиторієї. Валентин Терлецький пояснив, що необхідно для того, щоб випустити в ефір якісну і цікаву програму на регіональному телеканалі за відсутності належних умов, обмежених можливостей і недостатнього фінансування. Студенти дискутували про складнощі виробництва телепрограми, пошук цікавих і оригінальних тем, специфіку роботи з інформацією на ТБ, запис інтерв’ю, написання сценарію, особливості пошуку відео, натурну зйомку, режисуру, монтаж і, звісно, місію і завдання ведучого. Також під час тренінгу учасники спробували створити власну пізнавальну програму і відчути себе у ролі телевізійних ведучих.

Дякуємо пану Терлецькому за цікаву і актуальну інформацію про сучасний процес телевиробництва, корисні поради і секрети журналістської майстерності!

Тренінг реалізовано в рамках проекту «Навчальна телестудія Бердянського державного педагогічного університету» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

6P2A7842 6P2A7847

6P2A7851 6P2A7868

6P2A7871

Університетське Слово
(за матеріалами кафедри соціальних комунікацій факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ)
Світлини доцента кафедри Романа Костромицького

 

Круглий стіл із впровадження УДК

Такі зустрічі у щоденній роботі університетських бібліотекарів відбуваються не часто. Учора, 20 червня, відбувся круглий стіл за темою «Впровадження УДК у бібліотеки закладів вищої освіти Запорізької області».

Нашими гостями були директори та завідувачі відділів бібліотек закладів вищої освіти Запорізької області.

Під час заходу обговорювались перші результати з впровадження в роботу бібліотек Універсальної Десяткової Класифікації. Мало сказати, що обговорення було жвавим, бо перший досвід та перші проблеми давно потребували спільного обговорення і зустрічі. До цієї зустрічі зав. відділом комплектування та наукової обробки документів Наталя Межуєва підготовила презентацію та доповідь.

Гості були задоволені як роботою нашого колективу, так і гостинністю університету. Ми раді, що ми налагоджуємо стосунки з колегами з Запорізьких та Мелітопольських вишів.

06 17

26 49

52 142

Тетяна Шилова,
бібліотекар 1 категорії

Світлини з архіву бібліотеки