Українська мова − багата, душевна і дуже красива. Сьогоднішнє свято присвячене саме їй − нашій мові. День української писемності та мови щорічно святкується 9 листопада вже 23 роки поспіль. Свято встановлено Президентом України Леонідом Кучмою на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства, який видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». Це також День вшанування пам’яті Нестора Літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія.
Щорічно у День української писемності та мови за традицією проводяться різноманітні тематичні заходи: покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю; відзначають найкращих популяризаторів українського слова; заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою; стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.
Кожного року по радіо лунає диктант національної єдності, в якому можуть взяти участь усі охочі − навіть за межами України. Викладачі кафедри іноземних мов та методики викладання разом зі своїми студентами приєдналися до всеукраїнської акції та взяли участь у написанні радіодиктанту з української мови. Крім того, кураторами груп були проведені тематичні кураторські години за темами “Звучи, рідна мово!”, “Мова калинова – диво барвінкове”, “Мова – душа народу”.
Українська мова – одна з головних цінностей нашої країни, наша гордість і наш скарб. Українську мову неодноразово забороняли і намагалися викорінити, а над її носіями вчиняли геноцид. Наша мова пережила все це і зараз визнана однією з найкрасивіших мов у світі. І саме сьогодні, в час, коли Україна знов виборює свою незалежність, мова має значення.
За матеріалами кафедри іноземних мов та методики викладання