9-го грудня 2022 року відбулася церемонія нагородження переможців ХІІІ дистанційного конкурсу в галузі вокального та інструментального мистецтва «Азовський зорепад», який було започатковано вже більше десятка років тому кафедрою теорії та методики навчання мистецьких дисциплін за підтримки декана факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв докторки педагогічних наук, професорки Людмили Коваль.
Незважаючи на складну ситуацію в країні, наші учасники знайшли можливість надіслати свої мистецькі доробки як у вокальній, так і в інструментальній номінаціях. Цього року більшість учасників традиційно представляли місто Бердянськ, Бердянський район, інші райони Запорізької області – Чернігівський, Гуляйпільський, а також м. Запоріжжя, м. Дніпро, м.Хмельницький тощо. Багато учасників знаходяться за межами України, але продовжують музичну діяльність, підтримують зв’язок зі своїми викладачами в режимі онлайн.
Цьогорічний конкурс поновив творчий зв’язок кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ із здобувачами закладів фахової передвищої освіти України, розширивши контингент учасників конкурсу.
«Азовський зорепад», довівши свою ефективність як форма профорієнтаційної роботи, розширив зазначений функціонал і перетворився на творчий майданчик музично обдарованої молоді, яка у більшості випадків приймає рішення пов’язати свою майбутню професію із музичним мистецтвом саме після участі в нашому конкурсі, адже навіть у дистанційному форматі учасники не тільки отримують інформацію про зайняте місце у своїй номінації, але мають можливість тісного спілкування із членами журі та викладачами кафедри у месенджерах або за допомогою платформи ZOOM. Під час такого творчого спілкування порушуються питання виконавської майстерності учасників, їх творчого стилю, висловлюються професійні поради щодо покращення виконавських можливостей, зауваження, рекомендації. Такий відкритий підхід до обговорення мистецьких здобутків конкурсантів створює атмосферу довіри, психологічного комфорту, вільного спілкування та стимулює конкурсантів прийняти для себе важливе рішення щодо подальшого вибору професії та закладу вищої освіти. Зазначена інтерактивна позиція є родзинкою нашого конкурсу незалежно від форми його проведення.
Журі конкурсу протягом тижня переглядало відеовиступи учасників і визначило переможців у двох номінаціях. Отже, лауреатами 1-го ступеня в інструментальному жанрі стали Франчук Тетяна (скрипка), Хмельницька область, Хмельницький район, селище Антоніни, Пузанов Владислав (гітара), м. Гуляйполе, Кравець Дар’я (бандура), місто Дніпро; Щербинка Артем (фортепіано), м. Запоріжжя, ансамбль скрипалів «Pizzicato» у складі Франчук Анни, Франчук Тетяни, Франчук Інни, Франчук Емілії, Хмельницька область, Хмельницький район, селище Антоніни та фортепіанний ансамбль у складі Кирилової Олександри та Ярошенко Єлизавети, Хмельницька область, Хмельницький район, селище Антоніни.
У вокальній номінації лауреатом 2-го ступеня стає Іванькова Поліна із піснею «Стежечка» (м. Бердянськ), муз. Христини Соловій. Лауреатами 1-го ступеня у вокальній номінації стали Шевчук Софія із піснею «Човен» (м. Бердянськ), муз. гурту Один в Каное, Марчевська Альбіна із піснею «Ціна правди» (м. Бердянськ), муз. Джамали, сл. В. Платова та Рижкова Анастасія з міста Запоріжжя.
Наші вітання переможцям та подяка творчій команді за плідну роботу (к.пед.н., доц. Вікторія Григор’єва, к.пед.н., доц. Анетта Омельченко, к.пед.н., доц. Віра Бурназова, к.пед.н., доц. Олена Бузова, магістр мистецтвознавства і педагогіки вищої школи, концертмейстер кафедри ТМНМД БДПУ та ДМШ N3 м. Запоріжжя Гребенік Віктор).
Конкурс вже тринадцятий рік поспіль проходить за підтримки факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв (декан – докторка педагогічних наук, професорка, заслужений працівник освіти України Людмила Коваль), кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін (зав. кафедри к.пед. н., доцентка, Віра Бурназова).
ХІІІ дистанційний конкурс обдарованої молоді у галузі вокального та інструментального мистецтва “Азовський зорепад-2022”
Для перегляду відео переходьте за посиланням:
https://youtu.be/DDdHuxi97Ww
доцентка кафедри
теорії та методики навчання
мистецьких дисциплін
Вікторія Григор’єва