«Рівний – рівному»: реінтеграція до цивільного життя*

Збройні сили України неустанно стоять на стражі цінностей та безпеки українського народу. Ми маємо бути готові надати їм надійну підтримку та допомогу після повернення до цивільного життя. Це наша моральна місія як суспільства, громади, університету та кожного українця й українки.

Студенти, викладачі та співробітники нашого університету роблять свій внесок у підтримку наших героїв, які захищають нашу країну ціною власного життя. Освіта є одним із можливих механізмів плекання соціальної відповідальності.

Викладачки нашого університету Олена Старинськата Наталя Цибуляк взяли участь у тренінгу для підготовки тренерів груп рівний-рівному для розбудови системи підтримки в сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки ветеранам та ветеранкам, членам їхніх родин та членам родин загиблих. Головним тренером цього заходу був визнаний фахівець у галузі психологічної підтримки ветеранів в Америці, доктор Джошуа Креймейер. Він має значний військовий досвід та багато років клінічної практики з питань психічного здоров’я в Християнському Університеті у штаті Колорадо. З початку повномасштабного вторгнення професор вважає своєю місією – підтримку українських ветеранів та ветеранок, а також їхніх родин для їхньої успішної реінтеграції до цивільного життя.

Три дні насиченої роботи були спрямовані на вивчення дієвих практик реабілітації та зміцнення психічного стану осіб, які пережили важкі випробування на полі бою задля розбудови діючої системи сервісів з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки для українських ветеранів та ветеранок для їхньої реінтеграції до цивільного життя, а також надання підтримки членам їхніх родин. Наші викладачки готові ділитися цінними знаннями, принагідно запрошуючи до співпраці усіх зацікавлених та на навчання за освітньою програмою «Поствоєнна соціально-психологічна реабілітація». Об’єднанні та соціально відповідальні кожен із нас свій можу зробити свій внесок у підтримку наших героїв, які захищають нашу країну ціною власного життя.

*Ініціатива реалізується в Україні Міжнародною організацією з міграції (МОМ) у рамках проєкту «Шлях Стійкості» за фінансування Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print