Кінець вересня 2023 року був дійсно незабутній! 28-29 вересня пройшла міжнародна наукова конференція, організована кафедрою української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства під назвою «Літати небом. Жити на землі. Геопоетичні стратегії сучасних літературознавчих досліджень».
Із самого ранку ми поринули у виняткову міжнаціональну атмосферу, адже у конференції, окрім учасників з України, брали участь науковці з Грузії, Польщі, Ірландії та з Великобританії. На пленарному засіданні виступили: Francis Robert M. (Wolverhampton, UK), Іване Мчеделадзе (Тбілісі, Грузія), Ольга Харлан (Бердянськ, Україна), Katarzyna Jakubowska-Krawczyk (Warsaw, Poland). Виступи науковців завершила поетеса Charlotte Buckley (Dublin, Ireland), прочитавши свої вірші. Учасниця нашого студентського наукового гуртка “SecretHistory” Анастасія Козлова зачитала власний переклад одного з віршів ірландської поетеси.
Після пленарного засідання почалася робота окремих секцій. Учасники нашого наукового гуртка взяли участь у роботі секції “Geopoetical concepts in literature”, яка була англомовною: Анастасія Козлова з доповіддю “The topos of Avalon through the ages: The Death of Arthur by T. Malory, Pre-Raphaelite paintings, The Mists of Avalon by M. Zimmer Bradley”, Вікторія Лихацька з доповіддю “Geopoetics of the English and American provinces in D. Lodge’s novel Small World: An Academic Romance” та я, Костянтин Смирський, з доповіддю “Earth is in Danger: the Geopoetic Aspect in Michael Jackson’s Earth Song”. У нас із Анастасією Козловою спільний науковий керівник к.ф.н., доцент Ольга Боговін, а дослідженням Вікторії Лихацької керувала к.ф.н., доцент Ганна Табакова. 29 вересня в секції під назвою «Геопоетика: памʼять, ідентичність, екологія» виступила ще одна учасниця нашого гуртка – Альона Приходько (наук. кер. ‒ к.ф.н., доц. Анна Табакова) з доповіддю «Геопоетична модель колоніального світу в романі Джин Ріс «Антуанетта» («Широке Саргасове море»)». Атмосфера була дуже дружня та невимушена, але водночас наукова. Але найбільше, що мене вразило під час конференції, так це чути українську мову від людей, для яких вона не є рідною, зокрема виступ Іване Мчеделадзе (Грузія) та привітання Еми Вироубалової (Ірландія).
Конференція «Літати небом. Жити на землі. Геопоетичні стратегії сучасних літературознавчих досліджень» для мене – перший досвід участі у наукових заходах міжнародного рівня ще й іноземною мовою і як приємно, що він відбувся у рідних віртуальних стінах. Це неповторний досвід, який допомагає розширити світогляд, пізнати нове та поділитися власними думками із іншими людьми, що налаштовані на науковий діалог. Я б дуже хотів, щоб такі заходи частіше проходили у нашому університеті та якомога більше студентів взяли у них участь.
Костянтин Смирський, здобувач другого курсу
факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ