Свято наукового спілкування

Кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Бердянського державного педагогічного університету організувала й провела 28-29 вересня Міжнародну наукову конференцію «Літати небом. Жити на землі. Геопоетичні стратегії сучасних літературознавчих досліджень».

Співорганізаторами наукового заходу стали: кафедра філології Українського католицького університету (Львів), Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України (Київ), Центр транскультурних та транснаціональних студій Університету Вулвергемптона (Великобританія), Кафедра україністики Варшавського університету (Польща), School of English, Трініті-коледж, Дублін (Ірландія), Науково-дослідний центр україністики Тбіліського державного університету (Грузія).

Урочиста частина планерного засідання відбувалася двома мовами: українською та англійською, подекуди із синхронним перекладом. До учасників звернулися із привітальним словом від оргкомітету завідувачка кафедри української та зарубіжної літератури та порівняльного літературознавства БДПУ д.ф.н, проф. Ольга Харлан, проректорка нашого університету з наукової роботи д. ф. н, проф. Яна Сичикова, заступниця декана факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ із наукової роботи к.ф.н., доц. Юлія Герасименко,  доцентка Школи англійської мови Трініті-коледжу (Дублін, Ірландія) Емма Вироубалова та завідувач кафедри філології Українського католицького університету д.ф.н., проф. Олександ Пронкевич.

Під час пленарного засідання прозвучали доповіді: Francis Robert M. (Wolverhampton, UK) “The First House of Being: Biophilic Bodies and Embodied Wisdoms”; Мчеделадзе Іване (Тбілісі, Грузія) «Радянська та пострадянська політика памʼяті: Леся Українка як місце памʼяті про Україну в Грузії»; Харлан Ольга (Бердянськ) «Імена міст»: література ретроспектива і перспектива в контексті російсько-української війни»; Jakubowska-Krawczyk Katarzyna (Warsaw, Poland) “Children’s Space in Ukrainian Picturebooks. Buckley Charlotte (Dublin, Ireland). Ecofeminist Poetry”. Завершив пленарне засідання виступ ірландської поетеси Charlotte Buckley, яка прочитала свої вірші.

У перший день роботи конференції відбулися також секційні засідання: «Літературна географія, геопоетика, картографія», «Геопоетичні стратегії класичної і давньої літератури», «Урбаністика: ландшафт і наратив», «Локальні тексти і національна картина світу в мові та літературі», “Geopoetical Concepts in Literature” (англомовна секція). У другий день роботи конференції відбулися засідання: «Геопоетика: подорожі, міграція, фантастика» та «Геопоетика: памʼять, ідентичність, екологія». Загалом у секційних засіданнях взяли участь понад сто пʼятдесят учасників із майже всіх регіонів України, а також Польщі, Великобританії, Грузії, Словаччини та Ірландії. Значний інтерес міжнародної наукової спільноти, жваві дискусії та обговорення засвідчили актуальність тематики конференції й змістовність доповідей її учасників.

Кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Бердянського державного педагогічного університету висловлює вдячність всім учасникам за цікавість до нашого наукового заходу, співорганізаторам за суттєву допомогу в проведенні конференції та керівництву університету за можливість працювати у ці складні часи.

Ольга Боговін


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print