День Українського козацтва – свято України, що визначається щорічно 1 жовтня в день Покрови Пресвятої Богородиці згідно із Указом Президента України від 07.08.1999 року. Свято було встановлено, «враховуючи історичне значення і заслуги Українського козацтва в утвердженні української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення».
Перший потужний спалах відродження власної державності припав на добу Козаччини. Друга спроба створити державу за козацькими традиціями демократизму і рівності відбулася в період революційних змагань 1917-1921 рр. А третя – у наш час.
4 жовтня 2023 року на гуманітарно-економічному факультеті відбулась кураторська година, присвячена українському козацтву, його витокам, еволюції та впливу на національні традиції українців (викладачі кафедри історії та філософії Юрій Федорик та Марина Антощак, здобувачка 1 курсу магістратури Ольга Яковець).
Цей захід став чудовим способом поглибити знання про українське козацтво та його вплив на національну ідентичність, дозволив студентам та викладачам зануритися в історичний контекст, розглянути його значення для формування національного образу та зрозуміти, як минуле впливає на сучасність.
Вивчення історії козацтва є важливим елементом формування національної свідомості та культурної спадщини України. Це дозволяє студентам краще розуміти себе та свою країну, а також надихає на збереження і продовження традицій, які були встановлені нашими предками.
Такі тематичні кураторські години, підсилюють нашу здатність аналізувати минуле, а також розвивають глибоке розуміння нашої історії та культурної спадщини.
За матеріалами гуманітарно-економічного факультету