Пам’ятаємо разом! Будуємо майбутнє разом! Викладачі та здобувачі вищої освіти ФППОМ вшанували пам’ять жертв Голодоморів

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Упродовж 23–25 листопада по всій Україні проходили заходи, приурочені до річниці Голодоморів в Україні. У «віртуальних стінах» факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Бердянського державного педагогічного університету теж згадали про події тих чорних років.

Ушановуючи пам’ять загиблих, з метою формування в здобувачів вищої освіти патріотичного світогляду до Дня пам’яті жертв Голодомору викладачами кафедр початкової освіти, психології, педагогіки і теорії та методики навчання мистецьких дисциплін було проведено серію виховних заходів «Голодомор – біль серця всієї України».

Здобувачі вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта 11ПО групи (куратор – старша викладачка Тетяна Мухіна) провели виховний онлайн-захід «Голодомор 1932–1933. Пам’ятаємо!» (модератори – Альбіна Дегтярьова, Катерина Ольшанська, Анастасія Федорченко), під час якого мали змогу переглянути документальні відеофрагменти, поринути в страшні події тих років, висловити свою думку, запалити свічку та вшанувати пам’ять мільйонів невинних жертв цієї трагедії.

Кандидатка педагогічних наук, доцентка Ольга Попова провела інформаційно-просвітницький захід «Голодомор – чорна сповідь моєї країни» для здобувачів вищої освіти с16ПО групи,метою якого було поглибити знання студентів про роки голодомору в Україні та його наслідки для українського народу, виховувати повагу до історичного минулого свого народу, який вистояв і проніс свої традиції через різні випробування.

Долучилися до заходів і здобувачі вищої освіти 21ПО групи. Разом з куратором – кандидаткою педагогічних наук, доценткою Мариною Нестеренко вони переглянули та проаналізували документальний фільм «Голодомор. Історія без міфів». 1932–1933 роки – відкрита рана для українського народу, яка нагадує про себе, не давши забути страхіття тих років.

Кураторську годину «Голодомор: пам’ять крізь роки» для студентів 31ПО групи провела кандидатка педагогічних наук, доцентка Лада Чемоніна. Ми маємо пам’ятати історію, щоб ніколи не допустити подібного в майбутньому.

З метою вшанування пам’яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 41ПО та с26ПО груп  (куратор – кандидатка педагогічних наук, доцентка Крістіна Петрик) переглянули тематичну презентацію «Голодна Україна плакала й стогнала» та відео-реквієм, які підготували Ольга Швед і Марина Руденко.

Здобувачі другого (магістерського рівня вищої освіти) м11ПО та м21ПО груп разом з куратором – кандидаткою педагогічних наук, доценткою Анжелікою Лесик переглянули документальний фільм «Голодомор. Великий злам» із серії «Невідома Україна». 

Під керівництвом старшої викладачки Ольги Качерової студентам с26ПО груп вдалося реалізували відеопроєкт «Штрихи Голодомору: історія розкрита мистецтвом».

Здобувачі вищої освіти спеціальності 053 Психологія та їх куратори (доцентки Ірина Черезова, Ольга Фролова та старша викладачка Вікторія Федорик) провели низку кураторських годин під загальним меседжем «Пам’ятаємо! Єднаємося! Переможемо!».

Під час кураторської години здобувачі вищої освіти (12П, 22П, 32П та 42П груп) мали змогу переглянути презентацію «Голодомори в Україні: голос правди», підготовлену  студентками 22П групи Олександрою Савон та представлену разом із Поліною Загородьою. Учасники онлайн-зустрічей згадали причини та наслідки масових штучних голодоморів, висловили свої думки та поділилися сімейними історіями тих часів.

На кафедрі теорії та методики навчання мистецьких дисциплін проведено виховну годину  «Голодомор – біль душі та пам’ять серця» (модераторка –  кандидатка педагогічних наук, доцентка Анетта Омельченко) для викладачів та здобувачів вищої освіти спеціальностей 014.13 Середня освіта. Музичне мистецтво,  014 Середня освіта хореографія, 024 Хореографія. Метою заходу було закцентувати увагу широкої аудиторії на подіях, присвячених 90-м роковинам Голодомору, історії виникнення Дня пам’яті жертв голодоморів.

У День пам’яті жертв голодоморів 24 листопада о 09.00, здобувачі вищої освіти та викладачі факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв долучилися до загальноуніверситетської хвилини мовчання «Геноцид українського народу» та Всеукраїнської акції «Запали свічку» з незламною вірою в перемогу України й готовністю докласти максимум зусиль, щоб геноциди ніколи і ніде не повторювалися.

Цього року ми вдруге вшановуємо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива! Ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а мільйони невинно втрачених життів – вшановані!

Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1932–1933 років все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об’єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією…

#Голодомор #Пам’ятаємо

За матеріалами факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print