19-20 квітня 2024 року кафедрою теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Бердянського державного педагогічного університету проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Мистецтво та мистецька освіта в сучасному європейському соціокультурному просторі».
Науковий захід об’єднав більше 110 науковців (викладачів ЗВО, мистецьких закладів освіти, учителів ЗЗСО, керівників ПЗСО, здобувачів вищої освіти, аспірантів, фахівців-практиків) як України (Бердянськ, Запоріжжя, Дніпро, Київ, Миколаїв, Чернівці, Рівне, Умань, Харків, Полтава, Кропивницький, Вінниця та ін.), так і Польщі, Франції, Молдови, Німеччини, Китаю. Конференцію було розпочато вшануванням хвилиною мовчання пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, та усіх тих людей, чиї життя забрала війна.
На пленарному засіданні з вітальним словом до учасників конференції звернулися Сичікова Яна Олександрівна, проректорка з наукової роботи Бердянського державного педагогічного університету, докторка технічних наук, професорка; Лесик Анжеліка Сергіївна, в.о. декана факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Бердянського державного педагогічного університету, кандидатка педагогічних наук, доцентка; Бурназова Віра Володимирівна, завідувачка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Бердянського педагогічного університету, кандидатка педагогічних наук, доцентка. У рамках проведення конференції науковці працювали за такими напрямами:
- Актуальні дискурси методики викладання мистецтв: традиції та європейська інтеграція.
- Міжкультурна комунікація та популяризація національно-патріотичних цінностей в умовах формальної, неформальної та інформальної мистецької освіти.
- Бренд та імідж сучасного викладача/учителя мистецтва: соціокультурні тенденції та виклики сучасності.
- Відновлення творчістю: теорія і практика в умовах невизначеності.
- Штучний інтелект та майбутнє мистецької освіти: теорія і практика.
Учасники конференції піднімали актуальні питання мистецько-педагогічної освіти, презентували досвід імплементації вітчизняної науки в закладах освіти Європейського Союзу, розкривали сучасні підходи до методичної та практичної підготовки майбутніх учителів/викладачів, керівників хореографічних колективів, упровадження терапії мистецтвом і штучного інтелекту в освітній процес тощо.
20 квітня учасники конференції в асинхронному режимі мали змогу долучитися до творчого івентпростору від кафедр університетів-співорганізаторів та учасників конференції. Дякуємо за плідну наукову й творчу співпрацю нашим університетам-співорганізаторам, а також усім, хто мав можливість долучитися до Міжнародної науково-практичної конференції «Мистецтво та мистецька освіта в сучасному європейському соціокультурному просторі» та підтримати незламний Бердянський державний педагогічний університет!
50% зібраних коштів перераховано на потреби ЗСУ.
За матеріалами кафедри ТМНМД