Гуманітарно-економічний факультет Бердянського державного педагогічного університету 13-17 травня провів низку заходів у межах Фестивалю науки в БДПУ.
Насичений тиждень розпочали з гостьової лекції «Когнітивна деокупація свідомості як завдання політики національної безпеки України». Спікерка – докторка наук з державного управління, професорка кафедри глобальної та національної безпеки ННІПУДС КНУ імені Тараса Шевченка Рена Марутян. Тема актуальна, адже стосувалася питання забезпечення національної безпеки через управління інформаційним простором та когнітивну деокупацію. Особливу увагу спікерка акцентувала на важливості національної культури, яка є фундаментом для національної безпеки.
А лекція нашої колеги на тему «In vino veritas – це так?!» стала не тільки простором для дуже цікавого обговорення, але і для комфортної атмосфери майже семи десятків присутніх. Історії з традицій виноробства та винопиття у давніх греків, виготовлення, транспортування та використання традиційних ємностей для вина і, загалом, історія античності – що може бути кращим релаксом після насиченого робочого дня.
14 травня 2024 року кафедри факультету провели секційні засідання.
Здобувачі ОП «Менеджмент готельного курортного та туристичного сервісу» та ОП «Менеджмент» взяли участь у засіданні студентської секції «Менеджмент і туризм: сьогодні та завтра». Доповіді студентів були присвячені ключовим актуальним проблемам розвитку туризму в Україні на сучасному етапі, питанням туристичної привабливості територій та конкурентоспроможності. В своїх презентаціях молоді дослідники також висвітлювали проблеми стратегічного маркетингу, розробки стратегій розвитку організацій, мотиваційних механізмів в управлінні персоналом.
В цей день також відбулося підведення підсумків та нагородження переможців конкурсу есе, оголошеного кафедрою менеджменту та адміністрування БДПУ, в якому здобувачі представляли свої роздуми за однією з тем: «Менеджери для відбудови та розвитку сучасної України» або «Сучасні механізми управління розвитком туризму».
На кафедрі економіки, підприємництва і фінансів відбувся науковий круглий стіл «Фінансово-економічні проблеми розвитку сучасної України». Свої наукові результаті представили здобувачі спеціальностей «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», «Економіка». Були обговорені такі важливі та актуальні питання як: інтеграція переміщених університетів у регіональні інноваційні екосистеми: вплив на підприємницьку активність в умовах конфлікту; промоція діяльності переміщеного університету в умовах воєнного стану: приклад Бердянського державного університету; роль бізнес-інкубаторів переміщених університетів у формуванні стартап-екосистеми та підтримці підприємництва; сучасний стан та розвиток валютного ринку України; соціальне підприємництво як інноваційна модель розвитку економіки; сутність інфляції та фактори її впливу на економічні процеси; ринкові стратегії та їх вплив на прибутковість підприємств.
На секційному засіданні кафедри історії та філософії, на тему «Актуальні питанні історії та археології» обговорювали доповіді здобувачів: «Ірма Грезе: психологія нацистського ката», «Сільськогосподарський розвиток звенигородського повіту на початку ХХ ст.», «Історична топографія курганних некрополів Ольвійської хори» «Українські жінки в період Голодомору 1932-1933рр. (за матеріалами Запорізької області)», «Звичай Девшірме: суть поняття та історія» та «Роль ОУН (б) в культурно-національному житті Донеччини в умовах Німецької окупації». Кожен зі здобувачів освіти показав глибоке розуміння запропонованої теми. Найкращі доповіді були відзначені Подяками ректора БДПУ та декана гуманітарно-економічного факультету.
15 травня відбулася гостьова лекція професорки кафедри всесвітньої історії та методик навчання Уманського державного педагогічного університету Ірини Кривошея «Неурядова старшина Гетьманщини», а 16 травня гостьова лекція докторки історичних наук, доцентки кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Запорізького національного університету Ірини Кривко «Культура насильства».
Викладачі та здобувачі кафедри менеджменту та адміністрування взяли участь у Конкурсі кейсерів, який відбувся під керівництвом доцентки кафедри, докторки наук з державного управління Оксани Оргієць. Підґрунтям заходу стало вирішення реального завдання від Дубовиківської територіальної громади, а саме – облаштування зони психологічного розвантаження у Чаплинському ліцеї Дубовиківської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області. У конкурсі змагалися дві команди кожна з яких продемонструвала творчий підхід до пошуку найкращого рішення щодо облаштування відповідної зони, проявила дизайнерські здібності, врахувала необхідні складові, такі як: безпеку, комфортну атмосферу, використання екологічно чистих оздоблюваних матеріалів, простір для руху, зручності, ергономічність та психологічні аспекти розвитку учнів.
17 травня кафедрою менеджменту та адміністрування було проведено кафедральний семінар «Проєкції майбутнього менеджменту освіти», на якому обговорювалися актуальні для освітнього менеджменту проблеми. До участі у семінарі були долучені здобувачі ОП Управління закладом освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти.
Кафедра правознавства БДПУ виступила співорганізатором щорічної міжнародно-наукової конференції «Азовські правові читання». Зазначимо, що ця конференція стала ювілейною, десятою. Під час роботи наукового форуму вітчизняні та зарубіжні науковці та практики, а також здобувачі вищої освіти БДПУ та інших закладів вищої освіти обговорювали актуальні питання розвитку правової системи України в сучасних умовах розбудови державності та національної архітектури безпеки, прогнозували перспективи вдосконалення окремих галузей права нашої держави. За результатами роботи конференції запланована публікація тез доповідей учасників, а всі учасники отримають сертифікати за участь.
Ось так насичено, цікаво та потужно пройшов тиждень науки на гуманітарно-економічному факультеті. Дякуємо всім за активну участь. Особлива подяка нашим гостям. Усім бажаємо подальшого наукового натхнення та успіхів! Переконані, що наступний Фестиваль науки відбудеться в рідних стінах БДПУ!
За матеріалами гуманітарно-економічного факультету