Молодь – рушійна сила змін і розвитку нашого суспільства. Саме тому особливого значення набуває проведення заходів, спрямованих на виховання толерантності, поваги до різноманіття та усвідомлення соціальної відповідальності. У межах Міжнародного дня людей з інвалідністю, глобальної кампанії «16 днів проти насильства» за ініціативи кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти (модераторка – старша викладачка Наталія Мацейко) для здобувачів спеціальностей 231 Соціальна робота, 016 Спеціальна освіта та 012 Дошкільна освіта було організовано освітній івент «Дієві інструменти розбудови інклюзивного суспільства» – спеціальний захід, який поєднав освітню складову з глибокими цінностями людяності.
У ролі запрошеної спікерки виступила Олена Чорнобривенко – директорка Центру реабілітації «Гармонія» ім. Р. Панасюк (м. Вінниця), яка ознайомила присутніх із діяльністю установи та її ключовими напрямами, акцентувавши увагу на важливості впровадження послуги раннього втручання, що діє безпосередньо на базі Центру з 2020 року. Пані Олена наголосила, що послуга раннього втручання є критично важливою для осіб з інвалідністю, оскільки спрямована на раннє виявлення та корекцію порушень розвитку. Завдяки комплексній підтримці дітей та їхніх сімей ця послуга допомагає максимально розкрити потенціал дитини, покращити якість її життя та сприяти соціальній інтеграції. Раннє втручання мінімізує ризик ускладнень у майбутньому та дає змогу сім’ям отримати необхідні ресурси й знання для підтримки дитини.
Учасникам зустрічі також було запропоновано обговорити концепцію безбар’єрності, актуальні питання доступності середовища та його інклюзивності. Особливий акцент було зроблено на дієвих інструментах і практичних рішеннях, які сприяють формуванню комфортного, безпечного простору, що відповідає потребам усіх категорій населення та забезпечує їхню рівноправну участь у житті суспільства.
Надихаюча розповідь пані Олени про її життєвий і професійний шлях справила особливе враження на здобувачів. Як людина з інвалідністю, вона успішно подолала численні виклики, досягнувши значних результатів у навчанні, громадській діяльності, кар’єрному зростанні та особистому житті. Її історія стала потужним прикладом сили духу, наполегливості й віри в себе, мотивуючи інших рухатися вперед і досягати поставлених цілей.
Захід став важливим кроком у формуванні толерантності, поваги до різноманіття, соціальної відповідальності серед студентства та беззаперечно сприяв відкритому діалогу, зміцненню розуміння і усвідомлення важливості рівності у всіх її проявах.
Ініціатива сприяє досягненню Цілей сталого розвитку: ЦСР 3. Міцне здоров’я; ЦСР 4. Якісна освіта; ЦСР 8. Гідна праця та економічне зростання; ЦСР 10. Зменшення нерівності; ЦСР 11. Сталий розвиток міст і громад.
За матеріалами