АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ ВИХОВУЄТЬСЯ ЗМАЛКУ

Згідно Закону України «Про освіту», академічна доброчесність – це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень. Проте першокурсники зазвичай описують її дуже стисло й просто – «не списувати». Така відповідь є свідченням доволі поверхових уявлень про академічну доброчесність. Тож на кафедрі дошкільної освіти турбуються про виховання академічної доброчесності, починаючи з першого курсу.

Цьогоріч здобувачі 102ДО групи, під керівництвом куратора – Лесі МОРОЗ-РЕКОТОВОЇ, вивчали Положення про академічну доброчесність в БДПУ. Куратор дала завдання – ознайомитись зі змістом Положення та з’ясувати, які вимоги і за яких умов було порушено здобувачами за перший семестр. Під час онлайн-обговорення у форматі «happy hour» (неформального спілкування) здобувачі першого курсу спочатку просто цитували зміст Положення, не бажаючи розкривати свої помилки. Та філіжанка кави, що була невід’ємним атрибутом цієї зустрічі й смачненькі тістечка, нехай і не в усіх, зробили свою справу. Зрештою, студенти розкрили власне ставлення до вимог та поділилися сокровенним. В ході спілкування з’ясувалося, що здобувачі були здивовані, що є таке порушення академічної доброчесності, як самоплагіат, а також для них стала певним натхненням інформація про ще одне порушення – необ’єктивне оцінювання.

Бурхливо обговорювали й академічну відповідальність, хоча все зводилось до відрахування з університету. Така позиція першокурсників є яскравим свідченням їх світоглядних переконань, життєвої позиції та головне – віри в себе та своє майбутнє.

Отримані знання щодо академічної доброчесності добувача вищої освіти БДПУ першокурсники активно вчаться застосовувати на практиці – під час підготовки до семінарських та практичних занять, самостійної роботи, виконанні творчих завдань.

Що посієш – те й пожнеш. Які сходи дасть ця робота, покаже час.

Леся МОРОЗ-РЕКОТОВА,

доцент кафедри дошкільної освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print