Актуальні питання автоматизації процесів фінансового планування діяльності закладів охорони здоров’я

Процеси реформування, які сьогодні відбуваються в системі охорони здоров’я України, призвели до змін у функціонуванні закладів охорони здоров’я, розмежування первинної та вторинної медичної допомоги, розроблення нових та удосконалення існуючих нормативно-правових актів у сфері охорони здоров’я, запровадження програми медичних гарантій на 2021 рік, змін у механізмі розподілу фінансових ресурсів між суб’єктами господарювання сфери охорони здоров’я.

Окреслені зміни у функціонуванні й фінансуванні закладів охорони здоров’я змушує їх апарат управління постійно удосконалювати окремі напрями діяльності таких закладів, зокрема, процеси автоматизації фінансового планування.

Так, 2 липня 2021 року на базі БДПУ відбувся тренінг з фінансового планування діяльності закладів охорони здоров’я із використанням електронного інструменту VDALO_plan_2.0.

Організатором проведеного заходу є доцент кафедри економіки, підприємництва та фінансів, к.е.н. Яна Глазова, яка є членом робочої групи проєкту «Розробка електронного автоматизованого рішення з фінансового планування для спеціалізованих закладів охорони здоров’я» (проєкт 2019.1813.5-001.00 Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ)).

Серед присутніх слід відзначити представників гуманітарно-економічного факультету БДПУ, зокрема декана факультету – к.і.н., доцента Тамару Макаренко, доцента кафедри економіки, підприємництва та фінансів – к.е.н., доцента Ганну Костенко, представників закладів охорони здоров’я, управлінські команди закладів, відповідальних працівників за управління фінансами, представників громад.

Велика кількість зацікавлених осіб, їх присутність на проведеному заході вказує на актуальність та нагальність окресленої теми. На цьому заході працювали тренери-практики. Зокрема це заступник головного лікаря з економічних питань КП «Криворізька міська клінічна лікарня № 2» Вікторія Ковальчук та економіст КНП «Бердянське територіальне медичне об’єднання» Тетяна Мірчук, які розповіли учасникам тренінгу про власний досвід автоматизації процесів фінансового планування у закладах охорони здоров’я.

Яна Глазова надала інформацію присутнім щодо основ роботи з електронним інструментом VDALO_plan_2.0 з фінансового планування для закладів охорони здоров’я, розповіла про загальну концепцію роботи цього інструменту, його переваги та можливості.

Учасники тренінгу за допомогою тренерів мали можливості власноруч сформувати блок доходів за пакетами програми медичних гарантій, блок видатків та проєкт фінансового плану за допомогою електронного інструменту VDALO_plan_2.0.

Слід відзначити, що організаторами проєкту були створені усі заходи щодо попередження розповсюдження Covid-19. Учасники тренінгу були забезпечені захисними масками та дезінфікуючими засобами, а також на початку заходу їм була надана можливість пройти експрес-тестування на виявлення Covid-19.

Вітаємо учасників тренінгу з отриманням досвіду з автоматизації процесів фінансового планування у діяльності закладів охорони здоров’я та бажаємо їм успіхів у своїй професійній діяльності!

За матеріалами кафедри економіки,

підприємництва та фінансів


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print