Новий вектор розвитку освіти в БДПУ

Минулого навчального року Бердянський державний педагогічний університет отримав шість наборів техніки для відеоконференцзв’язку та обладнав дві лабораторії для дистанційного навчання завдяки фінансовій підтримці Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Обладнання розподілили між усіма факультетами університету для забезпечення вільного доступу до нього. Окрім того, викладачі опанували основи відеомонтажу та навчилися знімати, монтувати відео, працювати зі звуком.

Звісно, основною метою проєкту було підвищення якості навчання, шляхом підтримки освітнього процесу в період карантину. Викладачі отримали можливість використовувати сучасне обладнання та технології для забезпечення якості викладання в дистанційному форматі. Підсумовуючи результати навчально року слід зауважити, що цілі досягнуто! Відзняті навчальні відеоматеріали та техніка активно використовувалася для змішаного навчання, а також під час захисту дипломних робіт, звітів з практики, для проведення наукових конференцій, y Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт. Особливо корисним виявилися мобільні набори, які дуже швидко можна було розгорнути в будь-якій локації та провести якісну трансляцію заходу, а за потреби і запис.

Загалом техніку, окрім суто освітнього процесу, використовували для трансляції багатьох заходів: «Зустрічі з роботодавцями у туристичній сфері», «Вручення посвідчень учасникам Школи волонтерів-2020», «Гостьової лекції з прав жінок від координаторки з гендерних питань ОБСЄ», «Гостьової лекції з питань місцевого самоврядування міського голови Бердянська Валерія Баранова», «Як написати крутий мотиваційний лист на проєкт?», «Підвищуємо мотивацію соціальних працівників», «Школи з медичних фінансів» і багато інших.

Дещо неочікуваним побічним результатом реалізації проєкту стало отримання університетом академічних ліцензій на Microsoft Office 365. Постачальник програмного забезпечення (ПЗ), який налаштовував обладнання та ПЗ, також безкоштовно надав та налаштував для університету 5300 версій пакету програм, в який входять: Word, PowerPoint, Excel, Microsoft Teams. Переваги використання цієї системи в освітньому процесі вже оцінили багато університетів – зручно проводити відеосеанси з будь-яких пристроїв, обмінюватися інформацією, формувати опитування, проводити тестування тощо. Також вражає хмарне сховище, це 1ТБ для кожного користувача. Зараз тривають консультації щодо моделі використання нових можливостей в освітньому процесі університету.

Завдяки участі у Проєкті USAID «Економічна підтримка Східної України» наш університет отримав не лише обладнання та знання, а також новий вектор розвитку внутрішньої системи дистанційної підтримки освітнього процесу.

Яна Глазова


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print