БДПУ і Enactus: плідна співпраця

Enactus — це міжнародна неполітична громадська організація, створена 1975 року в США, яка має на меті сприяти досягненню Цілей Сталого Розвитку через підприємницьку діяльність.

Наразі Enactus існує у 37 країнах світу, серед яких Україна, та 1700  університетах. У діяльності організації беруть участь студенти, представники ВНЗ та бізнес-лідери, які разом реалізовують соціально-підприємницькі проєкти. Якість і вплив проектів оцінюють фахівці під час регіональних, національних заходів та щорічного чемпіонату світу.

Команда Енактус Бердянського державного педагогічного університету  30.11 та 01.12 2019 року відвідала щорічний обов’язковий захід, “Проектний прототип”, для представлення партнерам організації Енактус Україна (журі) результатів роботи, стадій реалізації соціально-підприємницьких проектів. Команда БДПУ виступила з трьома соціально-підприємницькими проектами:

  1. Творчий Азов – це проєкт, що реалізується другий рік та передбачає залучення дітей віком від 8 до 14 років для створення фігурок, картин та рамок з мушель та побутового сміття. Під час проводження майстер-класів команда обговорює з дітьми актуальні питання екології, зокрема, потреби у сортуванні сміття та дбайливого ставлення до природи. Команда відзвітувала щодо проведення трьох майстер-класів та залучення понад 50 дітей до цього проекту у листопаді місяці.
  2. Екопакети – цей проєкт передбачає створення подарункових, сувенірних пакетів з крафтового паперу та подальшим оформленням малюнками для забезпечення внутрішнього ринку міста в рамках політики країни щодо зменшення кількості поліетилену в обігу. Команда представила наробки щодо цього проекту: створила прототип пакету(ручна робота) та висвітлила подальший напрям його розвитку(ринки збуту, партнери, взаємодія з іншими проектами команди). Команда почала розробку цього проекту у жовтні 2019 року.
  3. Горнятка – мета цього проєкту – запровадити сортування паперових стаканчиків та подальшу їх доставку до місця переробки. Сортувальні точки не приймають паперові стаканчики, адже більшість заводів не здатні переробити горнятка. Команда БДПУ, запозичивши досвід інших учасників проекту, взялась за налагодження логістики доставки цих стаканчиків та їх збору. Передбачається створення унікальних, мистецьких урн на базі кав’ярень для збиранння таких стаканчиків та подальшу їх реалізацію. Презентація проектів пройшла за планом, команда показала високі результати у найкоротші строки.

Наступного дня, 01.12. 2019, команда Енактус БДПУ брала участь у бізнес тренінгах від Офісу Енактус України. Студенти БДПУ  мали змогу поспілкуватись з провідною бізнесвумен України із соціального бізнесу – Аліною Бочарніковою. День мав насичену програму, з 10.00 до 19.00  та передбачав ряд освітніх заходів для команд. Як результат, тренінг позитивно вплинув на команду, показником цього стало розширення кількості виробів запропонованих до створення у межах проекту “Творчий Азов”, завдяки детальному розбору проекту на бізнес-деталі.

Команда Енактус БДПУ вдячна Бердянському державному педагогічному університету, зокрема, гуманітарно-економічному факультету,  за підтримку та сприяння реалізації студентських ініціатив у сфері соціального-підприємництва.

 

Текст і фото – Вадим Вареник, студент гуманітарно-економічного факультету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print