Бердянський державний педагогічний університет продовжує співпрацю з фондом LEGO Foundation у рамках проєкту «Діяльнісний підхід у закладах вищої та післядипломної педагогічної освіти»

Відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між МОН України та LEGO Foundation з лютого 2021 року викладачі Бердянського державного педагогічного університету за ініціативи першої проректорки БДПУ, докторки пед. наук, професорки Ольги Гуренко викладачки кафедр початкової освіти та дошкільної освіти долучилися до проєкту «Діяльнісний підхід у закладах вищої та післядипломної педагогічної освіти».

16 червня 2021 року доцентки катедри початкової освіти (завідувачка – професорка Алла Крамаренко) Катерина Степанюк, Лада Чемоніна та Тетяна Ніконенко спільно із колегами з катедри дошкільної освіти доцентками Іриною Улюкаєвою, Аллою Омельяненко, Тетяною Еськовою, старшою викладачкою Юлією Семеняко та асистенткою Лесею Мороз-Рекотовою взяли участь у тренінгу-знайомстві для викладачів ЗВО, які впроваджуватимуть курси «Навчання через гру» та «Діяльнісний підхід у початковій школі».

Голова фонду LEGO Foundation в Україні Оксана Рома представила ключові тези всесвітнього економічного форуму 2020, акцентуючи увагу на тому, що знання та уміння, які формуються в Новій українській школі, мають бути трансферними до будь-якої сфери або країни. Тренерка зазначила, що у вищій школі слід орієнтуватися на формування у майбутніх педагогів агентності – готовності брати участь у формуванні світу, змінювати людей, події та обставини на краще.

Регіональна тренерка Олена Черевична у дружній атмосфері окреслила напрямки ефективного застосування діяльнісного підходу в дошкільній та початковій освіті й ознайомила з низкою інструментів якісної взаємодії дорослих і дітей, особливостями ментального включення в освітню діяльність, умовами розвитку креативності учасників освітнього процесу .

У рамках співпраці з LEGO Foundation викладачі будуть залучені до серії тренінгів, зорієнтованих на застосування діяльнісних підходів у освітньому процесі. А вже у 2021–2022 навчальному році здобувачі вищої освіти БДПУ опановуватимуть освітні компоненти «Навчання через гру» та «Діяльнісний підхід у початковій школі», що сприятиме ефективному формуванню їх фахових компетентностей.

Щиро вдячні тренерам за змістовну та позитивну зустріч! Тільки разом маленькими кроками до великих змін!

За матеріалами катедри початкової освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print