БЕРДЯНСЬКІ СТУДЕНТИ-ЖУРНАЛІСТИ НА…

…МІЖНАРОДНОМУ ФОРУМІ «НОВОМЕДІА» В КИЄВІ

СВІТЛИНИ. РОЗДУМИ. ВРАЖЕННЯ.

ПЕРЕБУВАЮЧИ В ЕПІЦЕНТРІ ФОРУМУ…

Вже восьмий рік поспіль працівники засобів масової інформації та студенти вишів збираються на міжнародному форумі журналістів, видавців і мовців «Новомедіа», який був заснований за ініціативи журналіста та громадського діяча Руслана Кухарчука в 2004 році, зі спільною метою – поділитися власним досвідом або набратися чужого та винести щось корисне для себе від побаченого та почутого. Цьогоріч у роботі форуму брали участь і представники з Росії, Білорусії, Німеччини, Англії та Казахстану. Вже через кілька годин після церемонії відкриття усі змогли відчути себе неначе вдома, бо панувала дружня, творча атмосфера.

Незмінним місцем проведення події став столичний кінотеатр «Будинок кіно», де всі бажаючі могли зареєструватися та взяти участь у заходах, які підготували для них організатори. Варто зазначити, що підготовка події здійснювалася виключно силами волонтерів, яких поєднували спільні цілі та прагнення.

З 2-го по 4-те листопада спікери форуму представили цілу низку заходів, серед яких були: ексклюзивні презентації, медіа-виставки, майстер класи, тощо. Кожен з учасників міг знайти для себе щось цікаве і відвідати те, що йому до вподоби. Особисто для себе я обрав тематику, пов’язану з розвитком електронних ЗМІ та впливу на них соціальних мереж, а також було дуже цікаво отримати практичні поради щодо розвитку особистого тематичного сайту та професійного блогінгу.

Перебуваючи в епіцентрі подій, студенти нашого університету неодноразово зуміли взяти участь у дебатах, отримували призи в конкурсах, давали інтерв’ю, спілкувалися з відомими журналістами та ведучими провідних телеканалів України.

На завершенні форуму було підбито підсумки трьох напружених днів, проведено розіграш подарунків та нагороджено призерів у різних номінаціях. Президент асоціації «Новомедіа» Руслан Кухарчук на завершення форуму подякував кожному з нас за плідну роботу і висловив побажання зустрітися знову наступного року.

…Комусь пощастило отримати презент, комусь – ні, але всі присутні, без виключення, залишилися задоволеними. Бо за останні три дні дехто знайшов тут нових друзів, майбутніх колег, порадників, а дехто й наставників.

У мене залишилися лише приємні спогади, а знання та досвід, які я отримав, перебуваючи в колі досвідчених фахівців, ще неодноразово знадобляться мені в майбутньому.

Олександр Степаненко,

студент кафедри соціальних комунікацій БДПУ,

провідний фахівець редакційно-видавничого відділу БДПУ


КИЄВЕ, ТИ ТАК РІДНО НАС ПРИЙНЯВ!

Перший день у столиці розпочався із сірого холодного ранку. Не дивлячись на те, що небо було готовим у будь-яку хвилину вилити на голови мешканців і гостей міста не одне і не два відерця прісної води, Київський центральний залізничний вокзал був повним від людей. Усі кудись поспішали, обганяючи один одного, немов змагались за першість володіння кращим місцем чи то у маршрутному таксі, чи то у трамваї…А ми в свою чергу поспішали на зупинку, що носить гарну назву «Старовокзальна», щоби відправитися до санаторію-профілакторію Київського політехнічного інституту, де нам люб’язно надали житло на ті 3 дні, що ми провели у столиці (необхідно зазначити, що не без допомоги Голови профспілкового комітету БДПУ Віталія Лоли – дякуємо Вам щиро!). Отож, свіжі і бадьорі після гарячого душу, ми відправилися на вул. Саксаганського, буд. 6, до «Будинку кіно», де у наступні дні мали честь спілкуватися із досвідченими українськими журналістами. Міжнародний форум «Новомедіа» зібрав близько 40 спікерів і ведучих тренінгів та майстер-класів. Серед відомих діячів ЗМІ були генеральний директор «Гала радіо» Павло Шилько (DJ Паша), головний редактор телеканалу «ТВі» Наталія Катеренчук, журналіст телеканалу «ТВі» Юлія Банкова, ведучі «Подробиць» на телеканалі «ІНТЕР» Анастасія Даугуле, Володимир Андрієвський, журналіст друкованого видання «Корреспондент» Максим Бутченко, редактор журналу «Forbes Україна» Владислав Головін та багато-багато інших. Тож, погодьтеся, повчитися журналістській справі було у кого…І ми не зволікали, відвідували семінари сумлінно (кажу це без зайвої скромності :)! Не залишились без «бердянських» запитань київські журналісти і охоче ділилися досвідом у професійній (і не тільки) діяльності.

Залишали санаторій-профілакторій ранком, а повертались вже, коли сонце закотилося за горизонт і лягло спати…Виснажені, але такі щасливі від перебування в Києві, ввечері, а інколи і вночі, ділилися враженням один з одним, вирішували «план дій» на наступний день. У третій день нашого перебування в столиці, тобто у неділю 4 листопада нам вдалося знайти час і для культурної програми – ми завітали до «PinchukArtCentr’у» де, тільки у суботу 3 листопада відкрилася «Виставка 21 номінанта міжнародної премії Future Generation Art Prize 2012». Пильні сек’юріті фотографувати нам не дозволили, то ж світлини зробити нам не вдалося, але єдине, що можу особисто від себе додати – були гідні роботи, від яких мокріли очі… Раджу всім, хто не байдужий до сучасного мистецтва, і у кого випаде нагода приїхати до Києва, відвідати експозицію, бо різноманіття представлених інсталяцій вражає своєю неоднорідністю і не дає пройти повз (виставка триватиме до 6 січня).

Необхідно сказати, що всі 3 дні, що нам були відведені для знайомства із Києвом та участі у Міжнародному форумі «Новомедіа», пролетіли непомітно і в понеділок ми змогли порадувати наших батьків, друзів і знайомих сувенірами зі столиці…

Ксенія Задворна,

кореспондент «Університетського Слова»


НОВИЙ ВИМІР У ЖУРНАЛІСТИЦІ

За час перебування на Міжнародному форумі «Новомедіа» ми отримали багато позитивних та яскравих емоцій. Справжні дива почалися з першого дня, бо 45 спікерів, відомих українських журналістів, телеведучих, редакторів проводили цікаві та корисні тренінги для студентів та тих, хто вже давно покинув лави університету. За три дні було обговорено понад 50 тем: «Аналітична та інформаційна журналістика на ТБ», «Де взяти ідеї для гарного фільму», «Основи піару та маркетингу для журналістів», «Студентський Новомедіа-клуб» та багато іншого. Найбільше запам’яталися мені Володимир Андрієвський та Анастасія Даугуле –  ведучі програми «Подробиці» на каналі Інтер. Вони трішки розповіли про свій професійний стрибок у журналістиці, а потім перейшли до теми «Інформаційна журналістика на ТБ». Мені було приємно та цікаво слухати цих досвідчених та відданих своїй праці людей. Згодом вони залюбки спілкувалися та фотографувалися зі студентами – майбутніми колегами.

На нас також чекало Novomedia-Show – справжнє свято під час роботи з Master of Communication Олексіем Хрусом. Цього дня для присутніх співали, танцювали та жартували. Цей форум відкрив для мене новий вимір у журналістиці, надав більший стимул для досягнення поставлених цілей. В котрий раз я впевнилася, що журналістика – це не просто професія, це подарунок, яким треба жити. Ми побачили роботу професіоналів, слухали їх майстер- класи, побачили відеоролики, зрозуміли, що ці люди дійсно талановиті у своїй сфері. Міжнародний форум «Новомедіа» має дуже світлу, сімейну та дружню атмосферу, де ти почуваєш себе як удома. Моїм враженням немає меж. Я рада, що потрапила на цей чудовий форум!

Кристина Корінець,

студентка 2 курсу,

спеціальність «Журналістика»


Я – ПРОСТО В ЗАХВАТІ!

Приїхавши до Києва, дуже зраділа, адже я люблю це місто. Враження від форуму перевершило всі мої очікування. Все було на дуже високому рівні. Саме тут почерпнула стільки корисної інформації, що ще буду довго і правильно використовувати в майбутньому. Завдяки «Новомедіа» я познайомилась з новими цікавими людьми та почала більш глибше спілкуватися зі старими знайомими. Я просто в захваті: глибокі теми та стільки інформації за короткий час – це супер! Ще плюс у тому, що учасник мав змогу сам обирати те, що йому цікаво. Спікери ретельно готувались і це було чутно з їх розповідей. Найбільш мені сподобались такі теми як: «Як створити креативну команду? Де взяти ідеї для хорошого фільму? Що робить фільм цікавим?» (команда проекту «На грані»), «Інформаційна журналістика на ТБ» (Анастасія Даугуле та Володимир Андрієвський (Інтер), «Професійний стрибок журналіста» (Андрій Макаренко, Максим Бутченко ("Кореспондент"), Руслан Кухарчук ("Новомедіа"), «Закони розважального телебачення» (Володимир Завадюк (СТБ), Аліса Якубович (1 +1).

Я дуже вдячна Степану Миколайовичу Гериліву, Віталію Григоровичу Лолі та Юлії Олександрівні Мельниковій за надання допомоги в цій поїздці та сподіваюсь, що на наступний рік ми також відвідаємо  МФ «Новомедіа» таким же складом.

Олена Тищенко,

студентка-журналістка БДПУ


НА СЬОМОМУ НЕБІ ВІД ЩАСТЯ

«Нові медіа та вічні цінності» – саме під таким лозунгом проходив цьогорічний міжнародний форум «Новомедіа», і я дуже рада, що з друзями завітала до Києва, де саме й проходили тренінги, лекції з участю найкомпетентніших журналістів, видавців і мовців. Я була на сьомому небі від щастя, коли мені поталанило побачити президента «Новомедіа»  Руслана Кухарчука, ведучих новин з телеканалу «ІНТЕР» Анастасію Даугуле та Володимира Андрієвського. Цікавим та незвичайним, на мою думку, виявився моніторинг передач телеканалів, які несуть добро та вічні цінності. Одним з переможців став телеканал СТБ : « Кохана, ми вбиваємо дітей» та «Врятуйте нашу сім’ю». Вони  дійсно допомагають врятувати багато родин та гарно виростити дітей.

Для нас, студентів, корисними послугували лекції з аналітичної та інформаційної журналістики на телебаченні та з журналістського розслідування. Особливо мою увагу привернув тренінг з теми «Как писать просто о сложном и интересно о неинтересном».

…Так ось, вічні цінності – це ті речі, які треба інтегрувати в засоби масової інформації, бо без них журналістика стає сухою та неповноцінною.

Я дуже щаслива, що мала змогу відвідати Міжнародний форум «Новомедіа»!

Анастасія Глуховська,

студентка-журналістка ІІІ курсу

Інституту філології та соціальних комунікацій


ТУТ ПОЧУВАЄШСЯ НІБИ ВДОМА!

На Міжнародному форумі журналістів «Новомедіа» я вже в другий раз. Мені тут дуже подобається. А все тому що, молоді журналісти тут можуть почерпнути багато цікавої інформації, познайомитися з цікавими людьми, відомими журналістами та хоч трішки відчути себе справжнім студентом-журналістом в середовищі таких знайомих телезірок. Вся атмосфера форуму для мене наповнена тільки позитивними емоціями. Тут кожен себе почуваєш ніби вдома! Не дарма президент асоціації журналістів «Новомедіа» Руслан Кухарчук говорив: «Одягайте кімнатні тапочки і почувайте себе, як у своїй домівці!».

Одна з тем цьогорічного форуму – «Професійний стрибок у професії». На «Новомедіа–2012» мене особливо вразила зустріч з ведучими програми «Подробиці» («Інтер») Анастасією Даугуле та Володимиром Андрієвським. Вони поділилися з нами секретами написання хорошого репортажу, стендапів, відкрили нові поняття з журналістської лексики (поки що для нас невідомих) та багато іншим. Також запам’яталась зустріч з генеральним директором ТВі Наталією Катеринчук та журналістом цього ж каналу Юлією Банковою на тему «Аналітична журналістика на ТБ», де я змогла задавати питання, що цікавлять. У «Студентському Новомедіа-клубі» зажди приємно поспілкуватися зі своїми однолітками – студентами журналістських факультетів. Тому для нас була організована дискусія, яку запропонувала модератор Ірина Лазуркевич, в кінці якої троє найактивніших отримали призи. Я виграла ексклюзивну чашку «Новомедіа», книгу «Десятка» Руслана Кухарчука та новий календар – 2013. Novomedia Show – це завжди яскраві виконавці і тепла домашня атмосфера. Особливо сподобалися виступи Юлії Джусупової, Grace, Анастасії Яценко, а також танцювального колективу, в якому брав участь ведучий вечора Олексій Хрус. Їх запальний рок-н-рол запам’ятається усім надовго! На завершення форуму всіх чекало нагородження переможців конкурсу сайтів та вже традиційна лотерея.                         

«Новомедіа» – це круто, «Новомедіа»  – це класно!

Вікторія Лутчак,

студентка БДПУ, постійна учасниця міжнародного форуму «Новомедіа»


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print

3 Відповісти на “БЕРДЯНСЬКІ СТУДЕНТИ-ЖУРНАЛІСТИ НА…”

  1. Данный пост — одно из редких исключений, когда читаешь с удовольствием и что-то для себя выносишь. Спасибо Вам. Добавлю в избранное. 🙂

    1. Приятно очень! Старались все!)

Коментарі закриті.