Час і досі не загоїв рани, цей одвічний біль Афганістану…

15 лютого 2019 року  відзначалася  30 річниця виведення військ з Афганістану – місця, де відбулася одна з найтрагічніших війн другої половини ХХ століття.

Рішення ввести радянські війська до Афганістану ухвалено 12 грудня 1979 року. Офіційна мета введення була — запобігти загрозі іноземного військового втручання. Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року – 3340 днів (дев’ять років, один місяць, дев’ятнадцять днів).

Вшанування пам’яті загиблих героїв відбулося зі студентами спеціальності 053 Психологія, 013 Початкова освіта і напряму підготовки 6.030103 Практична психологія з метою вшанування загиблих земляків; патріотичного виховання сумлінних особистостей, формування ціннісного ставлення до Батьківщини; розширення знань студентів про події Єврореволюції та Афганської війни; усвідомлення цінності людського життя.

Куратором 11ПО групи Богдан Мариною Сергіївною було проведено кураторську годину на тему «Пам’ятаємо та пишаємося нашими земляками», приурочену 30-річю виведення військ з Афганістану. Під час кураторської години було переглянуто відеоролики-реквієми, присвячені вищезгаданим подіям; запалено свічки пам’яті та вшановано загиблих хвилиною мовчання.

Група 22П разом з їх куратором Фроловою Ольгою Василівною провели патріотичну бесіду "Час і досі не загоїв рани, цей одвічний біль Афганістану…», на якій студенти висвітлили минулі події у формі доповідей та роздумів на вищезгадану тему. Студенти 3 курсу 32П групи на чолі з Карапетровою Оленою Володимирівною провели кураторську годину «Афганістан – як це було» у формі вільних розповідей історій з життя родичів, що пам’ятають ці сумні події, а студенти 4 курсу 43ПП групи, під керівництвом куратора Сердюк Наталії Іванівни, вели диспут на тему «Афганістан – це подвиг», на якому розглянули факти та історичні відомості минулого військового конфлікту.

Зараз в Україні — понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько 8-ми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами. У складні для країни часи воїни-афганці проявили героїзм і мужність на Донбасі, де у боях загинуло більш як 70 воїнів, серед яких і перший заступник голови Української Спілки ветеранів Афганістану,

Ця війна залишила довічний слід в історії та сім’ях загиблих, які, незважаючи ні на що, чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишалися вірними присязі до кінця.

15 лютого ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах.

DSC03454 DSC03467

DSC034481 IMG-61f215d40151cd786f3d14e452d7560f-V

 

Наталія Варбанська,

старший лаборант кафедри психології

факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв

Бердянського державного педагогічного університету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print