ЧИТАННЯ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО

Created with Nokia Smart Cam

Коли в Альберта Ейнштейна спитали поради, як виховати розумну дитину, він відповів: «Якщо ви хочете, щоб ваші діти були розумними, читайте їм казки. Якщо ви хочете, щоб вони були ще розумнішими, читайте їм ще більше казок». Виховання освіченої, культурної, інтелігентної людини починається з кола родинного читання. Саме книга є тим міцним місточком для створення взаємодії між дорослим і дитячим світами. Саме витвору Гутенберга властиво налагодити комунікацію між поколіннями сучасних батьків і дітей.

9-13 вересня у центрі книговидання всієї України – Львові – в рамках 22 Форуму видавців відбувся VI Міжнародний симпозіум «Література. Діти. Час», організатором якого є Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва (президент – Уляна Баран, кандидат філологічних наук). Мета Симпозіуму передбачала фахову дискусію методистів, бібліотекарів, філологів, письменників, видавців і громадських діячів щодо проблем дослідження літератури для дітей та юнацтва і популяризації дитячого читання в Україні. Так, учасники Симпозіуму мали можливість обговорити нагальні потреби промоції дитячої книжки під час круглого столу «Актуальні питання видання та популяризації дитячої та підліткової книги в Україні», координатором якого була  Оксана Проселкова, учитель української мови та літератури Краматорської загальноосвітньої ЗОШ І-ІІІ ступенів № 11, громадських діяч, засновник читацького конкурсу «Літні – Зимові читання».

Також у рамках реалізованого Центром Всеукраїнського соціокультурного проекту «Вся Україна Читає Дітям» було проведено засідання круглого столу «Вся Україна Читає Дітям – Вся Польща Читає Дітям»: шляхи реалізації та об’єднання проектів. Перспективи співпраці» за участі президента Форуму видавців Олександри Коваль, президента Центру Уляни Баран, поетеси, перекладача і директора видавництва «Джезва» Наталі Трохим, співкоординатора проекту «Коло книжки» і голови ГО «Гілель» Олени Адронатій, дитячих письменників Галини Малик і Олександра Гавроша, письменниці і видавця Ірини Мацько, голови ГО «Рідне місто» Алли Соколовської,  директора Музею книги та друкарства України Валентини Бочковської, заступника директора Українського інституту нормативної інформації Юрія Зражевського та інших членів і партнерів Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва. На засіданні також виступила спеціальний гість – Ірена Кожмінська, президент фундації «Вся Польща Читає Дітям», яка поділилася власним досвідом промоції читання у Польщі. Лейтмотивом виступу пані Ірени стала думка, що батьки мають присвячувати читанню книжок дітям щодня як мінімум 20 хвилин, що дозволить якнайдовше і найміцніше закріпити родинні зв’язки, допоможе розвинути інтелект і виховати духовність у дитини.

Наукова конференція «Література для дітей та юнацтва: історія, теорія, практика», як невід’ємна складова діяльності Симпозіуму, переконливо довела тенденцію до поширення ґрунтовного вивчення дитячої та підліткової літератури, адже були представлені дослідження провідних фахівців з усієї України – Уляни Баран (Львів), Людмили Грицик (Київ), Володимира Півня (Краматорськ), Лариси Лебедівни (Київ), Віталіни Кизилової (Старобільськ), Лариси Круль (Івано-Франківськ), Богдани Салюк (Бердянськ), Тетяни Качак (Івано-Франківськ), Лілії Овдійчук (Рівне), Лариси Куци (Тернопіль), Ольги Єнальєвої (Миколаїв), Оксани Панько (Ужгород), Наталі Марченко (Київ), Світлани Васюти (Рівне), Катерини Зайцевої (Київ), Олесі Слижук (Запоріжжя), Марти Хороб (Івано-Франківськ).

Тож, консолідація наукової та громадської думки під час проведення VI Міжнародного симпозіуму «Література. Діти. Час» щодо питання промоції читання серед дітей та юнацтва налаштовує на оптимістичний лад, що спільними зусиллями ми з вами зможемо виховати духовну і мислячу ЛЮДИНУ.

Богдана Салюк,

доцент кафедри іноземних мов

і методики викладання ІФСК,

член Центру дослідження

літератури для дітей та юнацтва


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print