Український інститут книги традиційно щороку проводить акцію «Національний тиждень читання», яка цього року триває 4–10 грудня. Ця Всеукраїнська інформаційно-просвітницька акція має на меті консолідацію українського суспільства навколо читання як життєвої стратегії. Гасло«Бути своїми», під яким проходить цьогорічна акція, виражає необхідність єднання українського народу, формування нашої ідентичності, збереження культурно-мовної спадщини держави.
У межах акції на факультеті філології та соціальних комунікацій БДПУ відбулося засідання читацького клубу, на якому обговорювали роман В’єт Тан Нґуєна «Симпатик». Автор – американський письменник в’єтнамського походження, лавреат Пулітцерівської премії. Викладачі кафедри української та зарубіжної літератури та порівняльного літературознавства та здобувачі факультету поділилися враженнями від твору, обговорили проблеми ідентичності, пошуку себе, невизначеності, травми переселення і звикання до нового життя в чужій країні. Дійшли висновку про актуальність тематики для нас.
Терапія читанням – це підхід до вирішення психологічних, емоційних або ментальних проблем за допомогою читання літературних творів. Сьогодні, коли українське суспільство переживає стрес, травми та невпевненість, викликані війною, читання художніх творів відіграє важливу роль у покращенні емоційного стану та загального самопочуття, дозволяє відволіктися і поринути у світ художніх образів. Тож запрошуємо на засідання читацького клубу, які відбуваються в останній четвер кожного місяця. Наступної зустрічі обговорюємо роман Орести Осійчук «Абрикосова книгарня».
Кандидатка філологічних наук, доцентка Ганна Александрова